ایام محرم 1398
1390/02/09 12:09:18
سرویس سیاسی
یادداشتی از سید کاظم دلخوش‌اباتری

حضور بخش خصوصی در تمام عرصه باید پررنگ باشد

نماینده مردم صومعه سرا طی یادداشتی بر ضرورت حضور بخش خصوصی در تمامی عرصه‌‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد.
حضور بخش خصوصی در تمام عرصه باید پررنگ باشد نماینده مردم صومعه سرا طی یادداشتی بر ضرورت حضور بخش خصوصی در تمامی عرصه‌‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/1900.jpg حضور,بخش,خصوصی,در,تمام,عرصه,باید,پررنگ,باشد Icana

متن یادداشت "سیدکاظم دلخوش‌اباتری" که در نشریه گلچین گیلان منتشر شده، به این شرح است:

همزمان با تصویب اصل 44 قانون اساسی و پیرو آن فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور گسترده بخش خصوصی در تمام نهادها ازجمله اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و...، همواره از سوی دولت و مجلس تلاش شده تا راه برای حضور گسترده این گروه هموار شود تا به‌واسطه این عمل علاوه بر حضور پررنگ مردم در کارهای اجرایی، بیش از بیش شاهد رشد و توسعه کشور به واسطه نقش آفرینی بخش خصوصی باشیم. در میان بخش‌های یاد شده، بخش ورزش به‌واسطه جمعیت جوان قابل توجه کشور از جمله نهادهایی است که بیش از همه به حضور گسترده بخش خصوصی نیاز دارد و هرچند در طول سالیان اخیر تلاش‌های گسترده‌ای در این زمینه صورت گرفته اما باید در نظر داشت که این بخش از نقایص و مشکلاتی رنج می‌برد و باید به سمتی حرکت کرد که موانع برداشته شود و در این‌صورت بخش خصوصی قطعاً می‌تواند حضور فعال تری داشته باشد، بنابراین با این تفاسیر اگر بخش خصوصی از حوزه ورزش بیرون برود مسلما این عرصه آسیب خواهد دید.

آنچه مسلم است طی سال‌های اخیر تمام تلاش حاکمیت بر این بوده که در جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری، زمینه حضور بخش خصوصی و ایجاد تعاونی‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را فراهم کند و حال اگر بنا باشد تیم‌های خصوصی فوتبال منحل شوند بی‌شک آسیب و زیان قابل توجهی به این صنعت وارد خواهد شد.

این مسئله امری واضح و مبرهن است اگر قرار باشد بخش خصوصی از حوزه ورزش بیرون برود مسلما آسیب خواهیم دید زیرا ما به این حضور نیاز داریم و به‌واسطه عقب‌ماندگی‌ها و مشکلاتی که تاکنون در این بخش حضور داشته اگر نتوانیم حضور این نهاد را پررنگ کنیم و از سرمایه‌گذاری آنها استفاده کنیم بی‌شک معضلات به‌مراتب بیش از مشکلات کنونی پیش‌روی ما خواهد بود.

در مقابله با چنین مسئله‌ای، مجلس و نمایندگان محترم آن از این آمادگی برخوردارند تا هر جا مشکلی پدید آمد در جهت رفع آن اقدام کنند اما از سوی دیگر باید که با تفکیک جایگاه‌ها ابتدا و تعیین موقعیت و شرایط بخش دولتی و خصوصی، شرایط به‌گونه‌ای فراهم شود که بخش دولتی اجحافی در حق بخش خصوصی نکند و این بخش نیز خواسته‌های خود را مشخص کند تا میزان حضور و توانمندی آن معلوم شود. در همین راستا همچنین باید بخش خصوصی در جلساتی که به‌منظور تصمیم‌گیری در ورزش تشکیل می‌شود، حضور داشته باشد. البته این نکته نیز مهم است که اگر چنین شرایطی برای حضور بخش خصوصی فراهم نمی‌شود، خود آنها برای حضورشان در قوای مختلف مثل مجلس، دولت و قوه قضاییه پیگیر باشند و خواسته‌های خود را طرح کنند تا بتوان نسبت به رفع این معضلات اقدام کرد و این یک واقعیت است که تنها با انتقال درست خواسته‌های بخش خصوصی است که بسیاری از مشکلاتشان قابل حل می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet