خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/02/06 15:55:25
سرویس اقتصادی
خسته‌بند پیشنهاد کرد

تعادل قیمت نفت جهان با ریاست ایران بر اوپک

ریاست ایران بر سازمان اوپک می‌تواند نقش ارزنده‌ای در حفظ و تعادل عرضه نفت به جهان و کنترل قیمت آن داشته باشد.
تعادل قیمت نفت جهان با ریاست ایران بر اوپک ریاست ایران بر سازمان اوپک می‌تواند نقش ارزنده‌ای در حفظ و تعادل عرضه نفت به جهان و کنترل قیمت آن داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/3875.jpg تعادل,قیمت,نفت,جهان,با,ریاست,ایران,بر,اوپک Icana

"حسن خسته‌بند"نماینده مردم بندرانزلی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با نشریه گلچین در زمینه ریاست ایران بر مسند سازمان اوپک و تاثیرات آن بر صنعت نفت کشور گفت: در جهان کنونی مسئله نفت یک مسئله بسیار پر اهمیت است و بسیاری در طول این سال‌ها کوشیده‌اند تا ایران به این جایگاه نرسد.

وی افزود: کشور ایران به جهت استقلالی که دارد معتقد است نباید این محصول به قیمت نازل فروخته شود و کشورهای غربی با اعمال مالیات‌ها دوچندان آن‌را در اختیار سایر مصرف‌کنندگان قرار دهند تا خود سود بیشتری کسب کنند.

به گفته وی ریاست ایران بر سازمان اوپک می‌تواند نقش ارزنده‌ای در حفظ و تعادل عرضه نفت به جهان و کنترل قیمت آن داشته باشد.

خسته‌بند تصریح کرد: این توان در میان کارشناسان و متخصصان صنعت نفت وجود دارد و با تکیه بر همین مسئله می‌توان به سمتی حرکت کرد که قیمت نفت را با قیمت مناسب عرضه کرد و کشورهایی را که بدون توجه به سهمیه عمل می‌کنند مهارکرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: عملکرد وزیر محترم نفت و تجربه وی در این زمینه می‌تواند کمک مطلوبی در جهت واقعی‌تر شدن قیمت نفت در دنیا و جلوگیری از سودجویی دلالان باشد.

خسته بند همچنین در زمینه برپایی شانزدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: دنیای غرب یک دنیای مادی است و آنچه را که به‌عنوان تحریم مطرح شده و می‌شود نه تنها تاثیری نداشته بلکه به منزله یک فرصت برای ایران بوده است.

وی افزود: در طول سال‌های گذشته تحریم‌ها عاملی بوده که ما در تمام زمینه‌ها خصوصا صنعت نفت خودکفا شویم و به موفقیت‌های نایل آییم که تا پیش از این در حد توان ما نبوده است.

خسته‌بند تصریح کرد: ایران از معدود کشورهایی تولید‌کننده بزرگ نفت است که کشورهای غربی نتوانسته در روند تولید محصولات نفتی آن خللی ایجاد کنند.

وی افزود: هم‌اکنون صنعت نفت ایران به‌عنوان یک شاهرگ حیاتی در اقتصاد کشور با تکنولوژی‌های جدید و متخصصان زبده داخلی به رشد و توسعه خود ادامه داده و این امر به همت و تلاش کارشناسان و متخصصان جوان داخلی بوده است.

خسته بند با اشاره به برپایی شانزدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تصریح کرد: این نمایشگاه محلی برای شکوفایی و نمایان شدن استعدادهای درخشان صنعت نفت کشور است و نشان می‌دهد که ایران از نظر تکنولوژی و تخصص در این صنعت از سایر کشورها چیزی کم ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: در طول این سال‌ها کشورهای غربی به‌رغم تمام شعار که در مصداق تحریم سر می‌دهند با استفاده از روش‌های مختلف در طرح‌ها و قراردادهای مختلف نفتی حضور یافته‌اند و هرگز نتوانسته‌اند مشکلی را برای این صنعت پدید آورند.

به گفته وی رشد تعداد شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه نشان از جذابیت این صنعت برای خارجی‌ها خبر می‌دهد و امید می‌رود روزبه‌روز بر موفقیت‌های این‌چنینی این صنعت افزوده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet