خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/02/04 15:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آلیا:‏

سفرهای استانی در سیاستهای کلی نظام و برنامه پنجم تایید شد ‏

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در آستانه آغاز دور چهارم سفرهای استانی گفت: سفرهای استانی هیئت دولت در ‏سیاستهای کلی نظام ، سند چشم انداز و حتی برنامه پنجم تحت عنوان محرومیت زدایی به تایید رسید. ‏
سفرهای استانی در سیاستهای کلی نظام و برنامه پنجم تایید شد ‏ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در آستانه آغاز دور چهارم سفرهای استانی گفت: سفرهای استانی هیئت دولت در ‏سیاستهای کلی نظام ، سند چشم انداز و حتی برنامه پنجم تحت عنوان محرومیت زدایی به تایید رسید. ‏ https://cdn.icana.ir/d/019/315.jpg سفرهای,استانی,در,سیاستهای,کلی,نظام,و,برنامه,پنجم,تایید,شد,‏ Icana

فاطمه آلیا در گفتگو با مهر، در رابطه با اثرات سفرهای استانی در کشور گفت : هدف سفرهای استانی محرومیت زدایی بود ولی ابعاد دیگری از اثرات مثبت در کشور را به دنبال داشت که از جمله آن می توان به مردمی کردن حاکمیت و از بین بردن فاصله میان دولت و ملت اشاره کرد.

وی با بیان اینکه سفرهای استانی الگویی برای دیگر کشورها نیز شده است، گفت: این سفرها مقدمات حضور دولتمردان در میان مردم را مهیا و رویه ای را نهادینه کرد که حتی رئیس جمهورهای بعدی نیز نمی توانند از این مسیر فاصله بگیرند.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با اعلام اینکه سفرهای استانی محقق کننده شعار کابینه 70 میلیونی بود، گفت: مردم به راحتی در جریان این سفرها می توانند از کارگزاران دولت به رئیس دولت انتقاد کرده و در عین حال شاهد توزیع عادلانه قدرت و سرمایه در این سفرها باشند.

وی در ادامه به بایسته های دوره چهارم سفرها اشاره کرد و گفت: طی سه دوره از سفرهای استانی در بخش های مختلف نیازهای اساسی مردم از جمله مسکن، آب، بهداشت و... مصوباتی از سوی دولت گذشت .

آلیا افزود: مصوبات بسیاری از سفرها حداکثر تا 70 الی 80 درصد عملیاتی شده است.

نمیانده تهران در مجلس ادامه داد: به نظر می رسد دولت در دور چهارم سفرها بیش از هر چیز دیگر باید به تحقق حداکثری مصوبات سه دوره از سفرها بپردازد و در این مسیر مجلس نیز باید دست دولت را باز کند تا بتواند خدمت رسانی به مردم را آسانتر انجام دهد.

وی تصریح کرد: در دور چهارم سفرهای استانی شاید نیاز به مصوبه جدیدی نباشد و دولت باید در زمینه مصوبات استانی تسویه حساب کرده و مصوبات اجرایی نشده را به صفر برساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet