ایام محرم 1398
1390/02/04 19:25:41
سرویس اقتصادی
دلق‌پوش:

حداکثر نرخ تورم در سال‌جاری 15 درصد است

عضو کمیسیون اقتصادی و تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نرخ تورم در سال‌جاری از ۱۵ درصد فراتر نخواهد رفت.
حداکثر نرخ تورم در سال‌جاری 15 درصد است عضو کمیسیون اقتصادی و تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نرخ تورم در سال‌جاری از 15 درصد فراتر نخواهد رفت. https://cdn.icana.ir/d/019/944.jpg حداکثر,نرخ,تورم,در,سال‌جاری,15,درصد,است Icana

"فرهاد دلق‌پوش " در گفت‌وگو با هفته نامه گلچین گفت: کسانی که با واقعیتهای اقتصادی ایران و شرایط کشور به‌خوبی آشنا هستند، می‌دانند پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول درست نیست و نرخ تورم در ایران حداکثر از 15 درصد عبور نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد که با مدیریت صحیح سیاست‌های پولی و مالی، کنترل التهابات بازار و نیز همراه ساختن فضای فکری جامعه تورم به راحتی قابل کنترل است.

عضو کمیسیون اقتصادی یادآور شد: نرخ تورم در ایران سال گذشته پیش از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها حتی تک رقمی شده بود و افزایش نسبی کنونی آن پس از اجرای این قانون نیز کنترل می‌شود.

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به تصویب لایحه بودجه سال 1390 کل کشور در این کمیسیون و رسیدگی به آن در صحن علنی مجلس از هفته جاری خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس در بررسی این لایحه کوشیده‌اند تا آن را متناسب با واقعیت‌های اقتصادی کشور اصلاح و تصویب کنند.

نماینده آستارا گفت: بودجه سال‌جاری که نخستین بودجه برنامه پنجم به شمار می‌رود اگرچه بودجه‌ای انبساطی است اما این انبساط در بخش بودجه عمرانی صورت گرفته زیرا رویکرد اصلی آن اتمام طرح‌های نیمه تمام در سطح کشور است.

وی افزود: ما معتقدیم ضروری است درآمدها و هزینه‌های پیش‌بینی شده در بودجه براساس واقعیت‌ها و شاخص‌های قابل وصول تدوین شود چرا که سهل‌انگاری در این زمینه تبعات ناگواری در پی خواهد داشت.

دلق پوش علت عدم‌تعجیل مجلس در تصویب لایحه بودجه را نیز بررسی آن با تامل و فرصت بیشتر بیان کرد و گفت: کمیسیون تلفیق با توجه به ارائه دیرهنگام بودجه از سوی دولت به مجلس در اسفندماه گذشته، نیاز به فرصت بیشتری برای بررسی بودجه سال 90 داشت اما با اتمام رسیدگی به آن در کمیسیون، تصویب نهایی آن در صحن علنی با سرعت انجام خواهد گرفت.

نماینده آستارا تصریح کرد: با این حال، اجرای دقیق بودجه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و همه سازمان‌ها و نهادهاتی دولتی باید به این موضوع توجه داشته باشند.

دلق‌پوش تصریح کرد: بودجه سال‌جاری متناسب با قانون هدفمندی یارانه‌ها تنظیم شده و امید است که با اجرای کامل این قانون شاهد کم شدن فاصله طبقاتی در کشور و رهایی از وابستگی به درآمدهای نفتی باشیم.

 

سال جهاد اقتصادی

دلق‌پوش با اشاره به نامگذاری سال‌جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به‌عنوان سال جهاد اقتصادی اظهار داشت: در چنین سالی ضروری است همت و تلاش همگان بر تحقق اهداف کلان اقتصادی کشور قرار گیرد و در این زمینه همه باید از ایجاد هرگونه تنش سیاسی اجتماعی و فرهنگی پرهیز کنند.

وی افزود: ایجاد اشتغال، رفاه و نیز امنیت پایدار در کشور نیاز به عزم و تلاش جدی مردم و مسئولان دارد.

نماینده آستارا خاطرنشان کرد: با توجه به نامگذاری سال‌جاری به‌عنوان سال جهاد اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری باید تمام امکانات کشور را در جهت رسیدن به اهداف آن بسیج کنیم و در این راه نیازمند مهندسی مجدد مدیریت اقتصادی کشور هستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet