هدر موبایل
1390/02/06 14:57:00
سرویس استان ها
لاهوتی:

فاضلاب و تامین آب شرب لنگرود ،مشکلاتی هستند که به دست وزیر نیرو حل می‌شود

"مهرداد لاهوتی" گفت: واقعیت این است که ما یک گلایه از وزیر نیرو داشتیم چراکه ایشان در حدود ۲ سال است که قول دادند تا مشکلات این شهرستان که در حوزه کاری وزارت نیرو است را حل کنند اما مهم آنست که تا وزیر نیرو در منطقه حضور نیابند این مشکل حل نخواهد شد.
فاضلاب و تامین آب شرب لنگرود ،مشکلاتی هستند که به دست وزیر نیرو حل می‌شود "مهرداد لاهوتی" گفت: واقعیت این است که ما یک گلایه از وزیر نیرو داشتیم چراکه ایشان در حدود 2 سال است که قول دادند تا مشکلات این شهرستان که در حوزه کاری وزارت نیرو است را حل کنند اما مهم آنست که تا وزیر نیرو در منطقه حضور نیابند این مشکل حل نخواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/702.jpg فاضلاب,و,تامین,آب,شرب,لنگرود,،مشکلاتی,هستند,که,به,دست,وزیر,نیرو,حل,می‌شود Icana

نماینده مردم لنگرود در گفت‌وگو با نشریه گلچین افزود: فاضلاب لنگرود و این‌که رودخانه از میان شهر رد می‌شود شهر را با مشکلات زیادی روبه‌رو و به عبارت دیگر بافت تجاری شهر را به 2 نیمه تقسیم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات فاضلاب لنگرود به حدی است که علاوه بر مشکلات زیست‌محیطی این رودخانه را به لجنگاه تبدیل کرده است.

به گفته لاهوتی میزان دسترسی مردم این منطقه به آب آشامیدنی به‌طور میانگین 35 درصد است.

وی افزود: متأسفانه در طرح آبرسانی به هزار روستا منبع آب لنگرود و لاهیجان ساخته شده اما خط لوله انتقال این 2 منبع آب که یک طرح ملی است و حدود 13 کیلومتر است هنوز باقی مانده است.

به گفته وی درصورت به بهره‌برداری رسیدن این طرح در حدود 80 روستا از نعمت آب برخوردار می‌شوند.

نماینده مردم لنگرود در ادامه با اشاره به معضلات و مشکلات صید و صیادی در این منطقه گفت: متأسفانه نگاه سازمان شیلات به صیادی به‌ویژه صید ماهیان خاویاری، نگاه اقتصادی نیست و در سال گذشته صیادان این منطقه با مشکلات و معضلات زیادی روبه‌رو بودند و این اتفاق هرسال در حال بدتر شدن است.

وی افزود: حل مشکل و معضل صیادان مسئله‌ای است که به عده سازمان شیلات است اما متأسفانه شیلات با روندی که در صید ماهیان خاویاری در پیش گرفته زمینه فرصت آفرینی برای بهره‌برداری کشورهای حاشیه دریای خزر را فراهم کرده و آنها نیز از این فرصت بهره می‌گیرند.

لاهوتی با بیان این‌که این وظیفه سازمان شیلات است تا با برنامه‌ریزی دقیق به حل مشکلات صیادان در این روزها بپردازد گفت: متأسفانه سوء مدیریت سازمان شیلات و نگاه بازدارنده آن درخصوص صنعت صیادی و به‌ویژه سیاستی که این سازمان درباره صید خاویار دارد سبب از بین رفتن بهره‌برداری اقتصادی از این محصول شده است، ضمن این‌که خبرها از نابودی ذخایر خاویار دریای خزر به‌دلیل نبود برنامه‌ریزی دقیق در سازمان شیلات خبر می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet