هدر موبایل
1390/02/04 19:11:19
سرویس اقتصادی
خسته‌بند:

تحریم‌های نفتی اثری بر ایران نداشته است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در زمینه برپایی شانزدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: آنچه به‌عنوان تحریم برای ایران مطرح می‌شود، نه تنها تاثیری نداشته بلکه به منزله یک فرصت بوده است.
تحریم‌های نفتی اثری بر ایران نداشته است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در زمینه برپایی شانزدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: آنچه به‌عنوان تحریم برای ایران مطرح می‌شود، نه تنها تاثیری نداشته بلکه به منزله یک فرصت بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3085.jpg تحریم‌های,نفتی,اثری,بر,ایران,نداشته,است Icana

"حسن خسته‌بند" در گفت‌وگو با نشریه گلچین افزود: در طول سال‌های گذشته، تحریم‌ها عاملی بوده که ما در تمام زمینه‌ها به‌ویژه صنعت نفت خودکفا شویم و به موفقیت‌هایی دست یابیم که تا پیش از این در حد توان ما نبوده است.

خسته‌بند تصریح کرد: ایران از معدود کشورهای تولیدکننده بزرگ نفت است که کشورهای غربی نتوانسته‌اند در روند تولید محصولات نفتی آن خللی ایجاد کنند.

وی افزود: صنعت نفت ایران به‌عنوان یک شاهرگ حیاتی در اقتصاد کشور با فناوری‌های جدید و متخصصان زبده داخلی به رشد و توسعه خود ادامه داده و این به همت و تلاش کارشناسان و متخصصان جوان داخلی بوده است.

خسته بند در باره برپایی شانزدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تصریح کرد: این نمایشگاه محلی برای شکوفایی و نمایان شدن استعدادهای درخشان صنعت نفت کشور است و نشان می‌دهد که ایران از نظر فناوری و تخصص در این صنعت از دیگر کشورها چیزی کم ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی کشور افزود: در طول این سال‌ها کشورهای غربی با وجود تمام شعارهایی که در مصداق تحریم سر می‌دهند، با استفاده از روش‌های مختلف در طرح‌ها و قراردادهای مختلف نفتی حضور یافته‌اند و هرگز نتوانسته‌اند مشکلی برای این صنعت پدید آورند.

به گفته وی، رشد حضور شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه، نشان از جذابیت این صنعت برای خارجی‌ها دارد و امید می‌رود روزبه‌روز بر موفقیت‌های اینچنینی این صنعت افزوده شود.

به گفته وی، ریاست ایران بر سازمان اوپک می‌تواند نقش ارزنده‌ای در حفظ و تعادل عرضه نفت به جهان داشته باشد.

خسته‌بند تصریح کرد: این توان در میان کارشناسان و متخصصان صنعت نفت وجود دارد و با تکیه بر همین مسئله می‌توان به سمتی حرکت کرد که نفت را با قیمت مناسب عرضه و هر عضو اوپک که بدون توجه به سهمیه تعیین شده این سازمان تولید می‌کند، کنترل کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet