خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/04 19:26:59
سرویس سیاسی
به دلیل عدم آمادگی اعضای شورای عالی ایرانیان خارج از کشور صورت گرفت؛

لغو جلسه کمیته تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان

دبیر کمیته تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، از لغو جلسه روز شنبه - ۳ اردیبهشت- این کمیته به دلیل عدم آمادگی اعضای شورای عالی ایرانیان خارج از کشور خبر داد.
لغو جلسه کمیته تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان دبیر کمیته تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، از لغو جلسه روز شنبه - 3 اردیبهشت- این کمیته به دلیل عدم آمادگی اعضای شورای عالی ایرانیان خارج از کشور خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/3801.jpg لغو,جلسه,کمیته,تحقیق,و,تفحص,از,شورای,عالی,ایرانیان Icana

"داریوش قنبری" در گفت‎وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، در تشریح دلایل لغو جلسه روز شنبه- 3 اردیبهشت- کمیته تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، گفت: مقرر شده بود که روز شنبه جلسه‎‎ای با حضور اعضای کمیته تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، "رحیم مشایی" رییس دفتر رییس جمهور و "محمد شریف ملک‌زاده" دبیر کل این شورا برگزار شود، جلسه‎ای که به دلیل اعلام عدم آمادگی از سوی شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، لغو شد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول در رابطه با دلایل لغو این جلسه، تصریح کرد: به احتمال زیاد، گزارشی که باید از سوی "محمدشریف ملک‌زاده" دبیر کل این شورا،  در پاسخ به محورهای مورد تحقیق و تفحص تهیه و همراه با اسناد و مدارک به هیئت تحقیق و تفحص ارائه می‌شد، هنوز آماده نشده و این دلیل لغو جلسه روز شنبه است.

وی در پایان از موکول شدن جلسه مشترک کمیته تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور با اعضای این شورا به هفته آینده خبر داد.

"حسین ابراهیمی" نماینده مردم بیرجند، "فاطمه آلیا" نماینده مردم تهران، "محمد کرمی راد" نماینده مردم کرمانشاه، "سیدعلی آقازاده دافساری" نماینده مردم رشت، "عوض حیدرپور" نماینده مردم شهرضا، "پرویز سروری نماینده مردم تهران، "محمد مهدی شهریاری" نماینده مردم بجنورد، "الیاس نادران" نماینده مردم تهران، "شبیب جویجری" نماینده مردم اهواز، "سیدحسین نقوی حسینی" نماینده مردم ورامین، "مصطفی کواکبیان" نماینده مردم سمنان، "داریوش قنبری" نماینده مردم ایلام، "محمود احمدی‌ بیغش" نماینده مردم شازند، "سیدرضا اکرمی" نماینده مردم تهران و "کاظم جلالی" نماینده مردم شاهرود اعضای هیئت تحقیق و تفحص از شورایعالی ایرانیان خارج کشور در مجلس شورای اسلامی هستند.

این هیئت به منظور بررسی ابهامات موجود در شیوه عمل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور که شامل ابهام در منابع مالی، موازی کاری با وزارت امور خارجه و معاونت کنسولی و... است، از سوی نمایندگان مجلس ایجاد شده است.

کمیسیون تلفیق مجلس در روند بررسی لایحه بودجه 90، براساس نظر اعضا، بودجه شورای عالی ایرانیان خارج از کشور را از ردیف بودجه سال 90 حذف کرد.

مقرر شده بود که کمیته تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، روزشنبه - 3 اردیبهشت- جلسه‎ای را به منظور بررسی گزارش این شورا در رابطه با فعالیت‏ها و نقاط مبهم عملکرد شورای عالی ایرانیان خارج از کشور تشکیل دهد، جلسه‎ای که به دلیل عدم آمادگی این شورا، لغو شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet