حلول ماه ربیع الاول
1390/02/05 11:47:26
سرویس اقتصادی
حاجی‌اصغری با اعلام افزایش قطعی قیمت شیر:

وزارت بازرگانی، مدیریت در حوزه کشاورزی و دامداری را نمی‌شناسد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که مدیران وزارت بازرگانی اطلاع دقیقی از نحوه مدیریت در حوزه کشاورزی و دامداری در اختیار ندارند، گفت: در راستای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌‌ها قیمت شیر قطعا افزایش می‌یابد.
وزارت بازرگانی، مدیریت در حوزه کشاورزی و دامداری را نمی‌شناسد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که مدیران وزارت بازرگانی اطلاع دقیقی از نحوه مدیریت در حوزه کشاورزی و دامداری در اختیار ندارند، گفت: در راستای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌‌ها قیمت شیر قطعا افزایش می‌یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/2760.jpg وزارت,بازرگانی،,مدیریت,در,حوزه,کشاورزی,و,دامداری,را,نمی‌شناسد Icana

"سیدمحمدرضا حاجی‌اصغری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که در راستای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، یارانه شیر باید به‌طور مستقیم در اختیار دامداران قرار گیرد، تصریح کرد: وزارت بازرگانی با ایجاد واسطه برای توزیع یارانه شیر، دامداران کشور را در آستانه نابودی قرار می‌دهد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که توزیع یارانه شیر به دامداران باید زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی قرار بگیرد، گفت: وزارت بازرگانی با برنامه‌ریزی اشتباه خود برای توزیع یارانه‌ها به دامداران کشور لطمه وارد می‌کند.

 

وزارت بازرگانی بامسائل تولید در کشاورزی آشنا نیست

وی با بیان این که تولید در بخش کشاورزی و دامداری با بخش‌های مختلف صنعت متفاوت است، افزود: وزارت بازرگانی با مسائل مربوط به تولید در حوزه کشاورزی و دامداری آشنایی ندارد.

 

میز پر گزینه وزیر بازرگانی

حاجی اصغری با یادآوری این که وزیربازرگانی از بررسی گزینه‌های مختلف برای نحوه توزیع یارانه شیر خبر داده است، اظهار کرد: توزیع یارانه شیر باید سه ماه پیش انجام می‌شد، اما همچنان وزیر بازرگانی در حال بررسی گزینه‌های موجود بر روی میز کار خود است؛ مگر چند گزینه روی میز کار ایشان وجود دارد که همچنان ایشان در حال بررسی آنها است.

 

بلاتکلیفی دامداران تهدیدی برای سلامت جامعه

وی با بیان این که دامداران کشور برای تولید شیر با بلاتکلیفی روبه‌رو هستند، ادامه داد: بلاتکلیفی دامداران در زمینه تولید شیر، تهدیدی برای سلامت جامعه است.

 

برای اختصاص یارانه شیر باید کارشناسی صورت بگیرد

این نماینده مردم در مجلس با بیان این که وزارت بازرگانی در زمینه یارانه شیر بی‌تدبیرانه عمل کرده است، گفت: مدیران وزارت بازرگانی اطلاع دقیقی از نحوه مدیریت در حوزه کشاورزی و دامداری در اختیار ندارند.

حاجی اصغری افزود: پیشنهاد کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس توزیع کارشناسی شده و علمی شیر بین دامداران است.

 

ناچاری دامداران برای تولید شیر

وی اظهار کرد: هم اکنون دامداران کشور از روی ناچاری و اجبار و تنها برای این که دام از بین نرود به تولید ادامه می‌دهند.

حاجی اصغری با بیان این که طبیعتا بعد قرار دادن یارانه در اختیار دامداران قیمت شیر افزایش پیدا می‌کند، تصریح کرد: در راستای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها قیمت شیر قطعا افزایش می‌یابد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تأکید بر این که افزایش زیاد قیمت شیر به سلامت جامعه ضربه وارد می‌کند، گفت: دولت در زمینه افزایش قیمت شیر باید به گونه‌ای عمل کند که میانگین مصرف شیر در کشور کاهش نیابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet