ایام محرم 1398
1390/02/05 12:22:21
سرویس استان ها
ایوب پاپری‌مقدم:

کشاورزان دشتستانی به علت نبود آب مجبورند چاه غیرمجاز حفر کنند

نماینده مردم دشتستان در مجلس با بیان این که سد «رئیسعلی» فقط پنج کیلومتر با روستای شبانکاره دشتستان فاصله دارد، گفت: کشاورزان به علت نبود آب به حفر غیرمجاز چاه پناه ‌آورده‌اند.
کشاورزان دشتستانی به علت نبود آب مجبورند چاه غیرمجاز حفر کنند نماینده مردم دشتستان در مجلس با بیان این که سد «رئیسعلی» فقط پنج کیلومتر با روستای شبانکاره دشتستان فاصله دارد، گفت: کشاورزان به علت نبود آب به حفر غیرمجاز چاه پناه ‌آورده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/1721.jpg کشاورزان,دشتستانی,به,علت,نبود,آب,مجبورند,چاه,غیرمجاز,حفر,کنند Icana

"ایوب پاپری‌مقدم" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: ساکنان توابع بخش شبانکاره دشتستان که روستاهایشان با سد رئیسعلی فقط پنج کیلومتر فاصله دارد از آب پشت این سد بی‌نصیبند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، افزود: سد رئیسعلی در موقع ساخت به کانال مجهز نشده است و  کشاورزان منطقه مخصوصا منطقه بالای سد از آب این سد بی‌بهره هستند.

پاپری‌مقدم اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های مسئولان منطقه اعتباری حدود 10 میلیارد تومان برای پروژه کانال‌کشی آب سد رئیسعلی به روستا‌های میلک، پلنگی و گلدشت تحقق یافته است.

وی در باره مشکلات دیگر کشاورزان توابع شبانکاره، تصریح کرد: حال با توجه به این که کشاورزان این مناطق از آب پشت سد محروم هستند، متأسفانه مسئولان از حفر چاه آب از سوی کشاورزان هم ممانعت می‌کنند.

دبیر دوم شورا‌ها و امور ‌داخلی مجلس افزود: متأسفانه به علت ممانعت مسئولان در مورد حفر چاه به‌وسیله کشاورزان، آنها به حفر چاه‌های غیرمجاز روی آورده‌اند که این موجب آسیب دیدن سفره‌های زیرزمینی شده است.

سد رئیسعلی دلواری تنها سد مخزنی استان بوشهر با حجم مخزن 692 میلیون مترمکعب بر روی رودخانه شاهپور قرار دارد و قادر است با آبیاری 24 هزار هکتار از مزارع دشت شبانکاره و دشت گور، سیلاب‌ها را کنترل و از آسیب به اراضی کشاورزی و نخلستان‌های منطقه جلوگیری کند.

ساخت سد رئیسعلی دلواری در 75 کیلومتری شمال شرقی بوشهر از سال 1375 آغاز شد و در سال 1384 آبگیری و سال 1386 نیز به بهره‌برداری رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet