هدر موبایل
1390/02/05 08:54:58
سرویس سیاسی
ابراهیمی:

دولت‌های نهم و دهم یکی از دولت‌های همسو با مقام ولایت است

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سایت خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که در نظام جمهوری اسلامی ایران نظر مقام ولایت، قائم به تمام امورات و تصمیمات کشوری است، گفت: بر اساس قانون اساسی کشور قوای سه‌گانه زیر نظر مقام ولایت بوده و دستورات ایشان برای تمام قوا لازم الاجراست.
دولت‌های نهم و دهم یکی از دولت‌های همسو با مقام ولایت است نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سایت خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که در نظام جمهوری اسلامی ایران نظر مقام ولایت، قائم به تمام امورات و تصمیمات کشوری است، گفت: بر اساس قانون اساسی کشور قوای سه‌گانه زیر نظر مقام ولایت بوده و دستورات ایشان برای تمام قوا لازم الاجراست. https://cdn.icana.ir/d/019/2073.jpg دولت‌های,نهم,و,دهم,یکی,از,دولت‌های,همسو,با,مقام,ولایت,است Icana

"حسین ابراهیمی" در گفت و گو با خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به این که فعالیت همه افراد و مسئولان تنها با اذن ولی فقیه مشروعیت پیدا می کند، افزود: از این رهگذر است که ملاحظه می کنیم با وجود این که رئیس جمهور با رای مستقیم مردم انتخاب می شود؛ اما بدون تنفیذ مقام رهبری مسئولیت وی رسمیت ندارد.

نماینده بیرجند و درمیان با بیان این که جمهوری اسلامی همزمان بر دو محور جمهوریت و اسلامیت استوار است، ادامه داد: بر همین اساس است که در هر سه قوه حکم مقام ولایت نافذ بوده و قوه قضاییه زیر نظر مستیم مقام ولایت اداره شده و احکام این قوه به تایید مستقیم ایشان می رسد. مجلس هم بدون حکم ولایت قادر به ادامه فعالیت نخواهد بود، چرا که فقها در شورای نگهبان با حکم مستقیم ایشان انتخاب می شوند. در صورتی که شورای نگهبان وجود نداشته باشد مجلس قانونی نخواهد بود.

ابراهیمی با بیان این که در طول تاریخ انقلاب افرادی که از فرامین رهبری در دوره حضرت امام و بعد از رحلت ایشان تمرد کرده اند، سرنوشت نامطلوبی داشته اند، تصریح کرد: بنابراین ما معتقدیم تبعیت از مقام ولایت برکاتی به دنبال دارد که نشانه‌های آن را در طول سال های بعد از انقلاب همواره شاهد بوده ایم.

ابراهیمی در پایان دولت نهم و دهم را دولتی ولایت‌مدار و ولایت پذیر معرفی کرد و افزود: دولت نهم و دهم یکی از دولت های هماهنگ و همسو با مقام ولایت بوده و در این بخش همواره مورد تایید و تجلیل مقام ولایت بوده اند. این دولت در طول دوران فعالیت با خدماتی که به انجام رسانده و با تکیه بر منویات مقام عظمای ولایت خدمات شایسته ای را به انجام رسانده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet