ایام محرم 1398
1390/02/05 11:25:59
سرویس استان ها
یوسفیان‌ملا با هشدار در باره نابود شدن صنعت مرغداری:

جلوی واردات مرغ منجمد را بگیرید؛ نیاز نداریم

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان این که مرغداران ایرانی خودشان می‌توانند، نیاز بازار را تأمین کنند، گفت: با وجود این ظرفیت، بازار ایران از مرغ وارداتی اشباع شده است که ادامه این وضعیت، موجب نابودی صنعت مرغداری کشور می‌شود.
جلوی واردات مرغ منجمد را بگیرید؛ نیاز نداریم نماینده مردم آمل در مجلس با بیان این که مرغداران ایرانی خودشان می‌توانند، نیاز بازار را تأمین کنند، گفت: با وجود این ظرفیت، بازار ایران از مرغ وارداتی اشباع شده است که ادامه این وضعیت، موجب نابودی صنعت مرغداری کشور می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3829.jpg جلوی,واردات,مرغ,منجمد,را,بگیرید؛,نیاز,نداریم Icana

"عزت‌الله یوسفیان‌ملا" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، افزود: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات صنعت و بازار ما نبود نظارت بر واردات کالا است که اقتصاد ما تا به حال از این موضوع بسیار ضربه خورده است.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، افزود: واضح است که واردات محصولات غذایی مثل مرغ به کشور به منظور تأمین کمبود آن محصول یا تعدیل قیمت در بازار از اقدام‌های اصولی دولت به شمار می‌رود، اما این که واردات مرغ از کشور‌های دیگر آن هم در شرایطی که بازار به این واردات نیاز ضروری ندارد، بسیار غیرکارشناسی است.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان این که واردات بی‌رویه مرغ، ضربه سنگینی به صنعت مرغداری کشور وارد می‌کند، تصریح کرد: این اقدام سازمان بازرگانی در حالی صورت می‌گیرد که دولت شعار حمایت از صنعت و تولید کننده داخلی را سر می‌دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات، ادامه داد: واردات بی‌رویه مرغ منجمد موجب بروز مشکل برای تولیدکنندگان مرغ و دلسردی آنها می‌شود.

با وجود همین قیمت بالای تولید، ایران در آسیا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مرغ به شمار می‌رود؛ بر اساس آخرین آمارهای فائو (سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد)، ایران در سال 2010 میلادی در آسیا، بعد از هند، چین و اندونزی، بزرگترین تولیدکننده گوشت مرغ است؛ سرانه مصرف گوشت مرغ در ایران که حدود 22 کیلوگرم در سال است از ژاپن به عنوان توسعه یافته‌ترین کشور آسیا 5 کیلوگرم بیشتر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet