خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/07 07:04:00
سرویس اقتصادی
پیشنهاد دلخوش به دولت:

به‌جای یارانه نقدی، پول قبض مردم را بدهید

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی با تأکید بر آثار سوء واریز نقدی یارانه‌ها در افزایش نقدینگی و بالارفتن تورم در کشور به دولت پیشنهاد داد به جای واریز نقدی یارانه‌ها این پول را صرف کمک به مردم برای پرداخت قبوض آنها کند.
به‌جای یارانه نقدی، پول قبض مردم را بدهید نایب رئیس کمیسیون اقتصادی با تأکید بر آثار سوء واریز نقدی یارانه‌ها در افزایش نقدینگی و بالارفتن تورم در کشور به دولت پیشنهاد داد به جای واریز نقدی یارانه‌ها این پول را صرف کمک به مردم برای پرداخت قبوض آنها کند. https://cdn.icana.ir/d/019/1869.jpg به‌جای,یارانه,نقدی،,پول,قبض,مردم,را,بدهید Icana

"سیدکاظم دلخوش"در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با استناد به قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، گفت: در قانون هدفمندی یارانه‌ها به دولت اجازه داده شده است، سهمی را که به عنوان یارانه‌ به خانواده‌ها تعلق می‌گیرد به صورت نقدی، غیرنقدی و تأمین اجتماعی در اختیار آنها قرار دهد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان این که اصراری به پرداخت نقدی یارانه‌ها و افزایش حجم نقدینگی کشور وجود ندارد، گفت: دولت می‌تواند به جای پرداخت نقدی یارانه‌ها، به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که این پول صرف پرداخت قبض آب و برق و گاز آنان شود.

وی همچنین افزود: این روش افزون بر این که حجم نقدینگی و احتمال افزایش تورم را در کشور کاهش می‌دهد، موجب کاهش هزینه‌های دولت نیز می‌شود و دیگر نیازی نیست که خانواده ها وقتی را صرف دریافت این پول و سپس پرداخت آن برای قبض‌های خود کنند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با استناد به قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، از رویکرد دولت در اجرای این قانون انتقاد کرد و گفت: چیزی که امروز به عنوان قانون هدفمندی یارانه‌ها از سوی دولت اجرا می‌شود با آنچه مجلس تصویب کرده است، تفاوت دارد و هم دریافت‌ها و درآمد دولت از اجرای این قانون با نص صریح قانون هدفمندی فاصله دارد، هم پرداخت‌هایی که صورت می‌گیرد بیشتر از مقدار مصوب در قانون است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet