شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/02/05 09:20:00
سرویس سیاسی
نماینده نهبندان:

واقعه طبس وحدت بین مسئولان و مردم را مستحکم‌تر کرد

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی با اشاره به شکست کودتای آمریکا در صحرای طبس، یادآور شد: واقعه طبس وحدت بین مسئولان و مردم را مستحکم‌تر کرد.
واقعه طبس وحدت بین مسئولان و مردم را مستحکم‌تر کرد عضو مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی با اشاره به شکست کودتای آمریکا در صحرای طبس، یادآور شد: واقعه طبس وحدت بین مسئولان و مردم را مستحکم‌تر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3597.jpg واقعه,طبس,وحدت,بین,مسئولان,و,مردم,را,مستحکم‌تر,کرد Icana

"محمدرضا صابری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به 5 اردیبهشت‌ماه، سالروز واقعه طبس، گفت: کاخ سفید از اوضاع ابتدای انقلاب قصد سوء استفاده داشت تا کودتای سال ۳۲ را بار دیگر در ایران تکرار کند و در این شرایط واقعه طبس درحالی رخ داد که هیچ یک از دستگاه‌های حاکمیتی فکرانجام آن را نمی‌کردند.

نماینده نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت ایران با هدف حاکم کردن احکام الهی بر امور مملکت قیام کردند و پشت رهبری امام(ره) ایستادند تا انقلاب به پیروزی رسید، در این مدت یاری پروردگارهمیشه همراه نظام جمهوری اسلامی بوده است.

وی افزود: هنگامی که نیروهای نظامی ایالات متحده با بالگرد و هواپیما خود را به طبس رساندند، به اراده خدا طوفان شن شروع شد و کماندوهای آمریکایی را در یک وضعیت پیش بینی نشده‌ قرار داد، همین مسئله موجب به هم ریختگی آرایش آنها شد و شکست بزرگ دیگری را به دولت "کار‌تر" تحمیل کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی اظهار کرد: واقعه طبس وحدت بین مسئولان و مردم را مستحکم‌تر کرد و کل دنیا متوجه شد که یک اراده الهی پشت نظام جمهوری اسلامی است، اما واشنگتن این حقیقت را نفهمید و بعداز آن واقعه تاکنون بار‌ها علیه نظام ما دسیسه چنینی کرده و به رغم شکست‌های مداوم درس عبرت نگرفته است.

عضو کمیسیون عمران، ادامه داد: ملت‌های مسلمان منطقه که امروز بیدار شده‌اند، باید بدانند که حرکت آنها اگر مبنا و هدف خدایی دارد، حتما به پیروزی می‌رسند و طومار حکام سرسپرده را در هم خواهند پیچید.

پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در سال ۵۹، آمریکا به فعالیت بسیار گسترده سیاسی و نظامی دست زد. آمریکا با اعزام ناوگان نظامی‎خود به خلیج فارس، وانمود کرد که هر لحظه آماده حمله به ایران است.
البته هنگامی که از حل بحران گروگان گیری از راه سیاسی و خط و نشان کشیدن نظامی ناامید شد، به فکر اجرای طرح نجات گروگان‌ها و در کنار آن، براندازی نظام جمهوری اسلامی افتاد.
آمریکا برای دستیابی به اهداف خود طرح حمله کماندویی به ایران و به قتل رسانیدن رهبران اصلی انقلاب را مطرح کرد، طرحی که با زمین‎گیر شدن نیروهای کماندویی آمریکا درتاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۵۹، در صحرای طبس، موجب سر افکندگی آمریکا واقتدار ایران شد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet