هدر موبایل
1390/02/05 11:02:28
سرویس بین الملل
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بحرین:

اهمیت مصوبه پارلمان بحرین در حدی نیست که مجلس وارد تصمیم‌گیری شود

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بحرین در مجلس شورای اسلامی، در واکنش به تصویب طرح تعطیلی سفارت ایران در منامه از سوی پارلمان بحرین و مقابله به مثل ایران با این کشور، گفت: مسئولان باید با توجه به دسیسه‎های دشمن، نسبت به تعطیلی سفارت بحرین، تصمیم بگیرند.
اهمیت مصوبه پارلمان بحرین در حدی نیست که مجلس وارد تصمیم‌گیری شود رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بحرین در مجلس شورای اسلامی، در واکنش به تصویب طرح تعطیلی سفارت ایران در منامه از سوی پارلمان بحرین و مقابله به مثل ایران با این کشور، گفت: مسئولان باید با توجه به دسیسه‎های دشمن، نسبت به تعطیلی سفارت بحرین، تصمیم بگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/3552.jpg اهمیت,مصوبه,پارلمان,بحرین,در,حدی,نیست,که,مجلس,وارد,تصمیم‌گیری,شود Icana

"امیدوار رضایی‎میرقائد" در گفت‎وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، گفت: فعالیت پارلمان بحرین در برابر پارلمان ایران قابل قیاس نیست، بدون شک پارلمان ایران از جایگاهی بالاتر برخوردار است. اهمیت مصوبه پارلمان بحرین در حدی نیست که پارلمان ایران، وارد تصمیم‌گیری جدی شود.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، هفتگل، و اندیکا در مجلس، افزود: در حال حاضر کمیسیون امنیت ملی مجلس ازطریق وزارت امور خارجه این موضوع را پیگیری خواهد کرد، البته لازم است مسئولان با توجه به دسیسه‎هایی که در تحولات بحرین وجود دارد، در این حوزه به تصمیم‎گیری بپردازند.

 

تفرقه افکنی، شیوه اصلی قدرت‎های استکباری در منطقه است

رضایی با اشاره به تحولات بحرین، گفت: قدرت‎های استکباری در تلاش هستند تا با نفوذ بر حکام عربی، سرکوب اعتراض‎های مردمی و با دست مایه قرار دادن موضوعاتی همچون ایجاد تفرقه میان عجم و عرب، شیعه و سنی اهداف خود را تأمین کنند.

وی در رابطه با لزوم اقدام عملی مسئولان ایرانی، در واکنش به تصویب طرح تعطیلی سفارت ایران در منامه از سوی پارلمان بحرین، خاطرنشان کرد: ایران می‌تواند با تکیه بر دوستانی که در کشورهای عربی دارد، در این رابطه واکنش مناسبی را از خود نشان دهد، البته مسئولان ذی‎ربط باید در مسیری حرکت کنند که ضمن بهانه ندادن به آمریکا و اسرائیل که خواهان ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی هستند، امکان حفاظت از منافع کشور را نیز داشته باشند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بحرین در رابطه با لزوم مقابله به مثل با بحرین، تأکید کرد: این موضوع باید به خوبی در کمیسیون امنیت ملی، وزارت امور خارجه و دبیر خانه شورای امنیت ملی بررسی شود تا بتوان تصمیم‎های لازم را در این حوزه، گرفت.

 

نامه گروه دوستی - پارلمانی ایران به بحرین

عضو هیئت رییسه مجلس، تأکید کرد: مقامات ایرانی باید با توجه به ملاحظات و نکاتی که در منطقه شاهد آن هستیم، با دقت و تدبیر مناسب و به صورت  فعالانه حرکت کنند.

وی با اشاره به نامه‎ای که در اواخر اسفندماه سال گذشته از سوی گروه دوستی پارلمانی ایران و بحرین، به این کشور فرستاده شده بود، افزود: در اواخر اسفند ماه با ارسال نامه‌ای به کشور بحرین، به صورت رسمی نظر خود را در رابطه با لزوم استقلال بحرین بیان کردیم و به حکام این کشور نسبت به نتایج منفی، اعمال خشونت در برابر اعتراض‌های مردمی، هشدار داده بودیم.

 

گروه‏های دوستی پارلمانی، آخرین پل ارتباطی میان کشورها

رضایی با اشاره به این موضوع که گروه دوستی مجلس به عنوان آخرین پل ارتباط میان دو کشور است، تصریح کرد: گروه دوستی پارلمانی ایران و بحرین در مدت فعالیت خودش، تلاش کرده تا با تکیه بر شیوه‏‎های مسالمت‎آمیز و دیپلماتیک با بحرین ارتباط برقرار کند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بحرین، وضعیت موجود در بحرین را به مصلحت حکام این کشور ندانست و افزود: تصمیم‌گیری های بحرین تحت فشار اسرائیل و آمریکا شکل می‎گیرد و حکام این کشور، زیر پرچم کشورهای بیگانه به اداره کشور خود می‌پردازند.

وی گفت: بهترین شیوه در رابطه با مسئله بحرین، این بود که حکام بحرین، پیش از کشتار مردم بی‎گناه، وارد میدان مذاکره با مردم می‎شدند و در برابر حق رأی مردم سر تسلیم فرود می‌‎آوردند.

پارلمان بحرین روزسه‌شنبه- 30 فروردین- طرحی را مبنی بر تعطیل کردن سفارت ایران در این کشور به تصویب رسانده که براساس آن خواستار بازپسگیری زمین این ساختمان از ایران شده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet