خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/02/06 10:00:12
سرویس اجتماعی
نصیری قیداری:

فعالیت سازمان فنی و حرفه‌ای زیر نظر آموزش و پرورش موازی کاری است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات معتقد است آموزشکده های فنی وحرفه ای ماهیت آموزش عالی دارند و باید زیر نظر وزارت علوم فعالیت کنند اما زیر نظر آموزش و پرورش اداره می شوند و این موازی کاری است.
فعالیت سازمان فنی و حرفه‌ای زیر نظر آموزش و پرورش موازی کاری است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات معتقد است آموزشکده های فنی وحرفه ای ماهیت آموزش عالی دارند و باید زیر نظر وزارت علوم فعالیت کنند اما زیر نظر آموزش و پرورش اداره می شوند و این موازی کاری است. https://cdn.icana.ir/d/019/3149.jpg فعالیت,سازمان,فنی,و,حرفه‌ای,زیر,نظر,آموزش,و,پرورش,موازی,کاری,است Icana

"نصیری قیداری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درارزیابی خود از طرح تبدیل آموزشکده‌های فنی وحرفه ای به دانشگاه‌های فنی و حرفه ای واداره آن زیر نظر وزارت علوم با بیان اینکه با این طرح موافق هستم اظهارداشت: در کشور باید 2 نوع آموزش وجود داشته باشیم یا آموزش عمومی یا آموزش عالی و چیزی ما بین این 2 پذیرفته نیست.

نماینده مردم زنجان و طارم درمجلس ادامه داد: در کشورما آموزش عمومی از وظایف آموزش و پرورش است و آموزش عالی وظیفه وزارت علوم؛ بنابراین آموزش و پرورش نمی‌تواند هم آموزش عمومی را داشته باشد و هم آموزش عالی را.

وی تصریح کرد: این تداخل ماموریت است  که هم در برنامه پنجم توسعه و هم در سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبری، مسئولان از آن نهی شده اند.

نایب رئیس فراکسیون دانشگاهیان با بیان اینکه آموزش عالی باید دردانشگاه ها باشد ومهارت‌های عمومی درآموزش وپرورش گفت:آموزشکده های فنی وحرفه ای ماهیت آموزش عالی دارند  و درواقع باید زیر نظر وزارت علوم فعالیت کنند اما زیر نظر آموزش و پرورش اداره می شوند و این موازی کاری است.

نصیری قیداری همچنین طرح تبدیل مراکز تربیت معلم به دانشگاه فرهنگیان را با همین استدلال قابل دفاع دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet