هدر موبایل
1390/02/05 11:27:18
سرویس سیاسی

اختلاف پارلمان و دولت سومالی در مورد زمان برگزاری انتخابات

دولت سومالی با وجود مخالفت پارلمان، اعلام کرد که قصد دارد انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری را به سال آینده میلادی موکول کند.
اختلاف پارلمان و دولت سومالی در مورد زمان برگزاری انتخابات دولت سومالی با وجود مخالفت پارلمان، اعلام کرد که قصد دارد انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری را به سال آینده میلادی موکول کند. https://cdn.icana.ir/d/019/732.jpg اختلاف,پارلمان,و,دولت,سومالی,در,مورد,زمان,برگزاری,انتخابات Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از شبکه الجزیره، دولت سومالی دلیل این موضوع را لزوم حل مسئله نبود امنیت در کشور  قبل از انتخابات دانست و اعلام کرد که حل نشدن مسئله ناامنی در این کشور ممکن است به اختلافات پارلمان و دولت بیافزاید.
این در حالی است که اعضای پارلمان سومالی با رد درخواست دولت اعلام کردند: به دلیل تصویب نشدن  در پارلمان،این موضوع از نظر ما غیر قانونی به شمار می رود. دولت تنها حق پیشنهاد دادن تاریخی برای انتخابات را دارد و نمی تواند بدون موافقت پارلمان آن را برگزار کند.
لازم به ذکر است طبق توافقنامه ای که در سال 2009 امضا شد پارلمان و دولت موقت سومالی در آگوست سال جاری میلادی (2011) پایان می یابد و بعد از آن باید قانون اساسی جدید تدوین و انتخابات پارلمانی وریاست جمهوری برگزار شود.
دولت سومالی از سال 1991 تا کنون فاقد یک دولت مرکزی مقتدر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet