ایام محرم 1398
1390/02/05 10:27:16
سرویس اجتماعی
رئیس فراکسیون حمایت از معلولان خبر داد

رضایت اولیه معلولان از آزمون استخدامی پرستاران

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان در رابطه به نامه خود به وزیر بهداشت درباره آزمون استخدامی پرستاران و اجرای قانون سهمیه سه درصدی استخدام معلولان در این آزمون، گفت: با اطلاع رسانی به موقعی که در پی این نامه صورت گرفت تاکنون نامه و یا گزارشی مبنی بر گله‌مندی این دسته از پرستاران معلول دریافت نکرده‌ایم.
رضایت اولیه معلولان از آزمون استخدامی پرستاران رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان در رابطه به نامه خود به وزیر بهداشت درباره آزمون استخدامی پرستاران و اجرای قانون سهمیه سه درصدی استخدام معلولان در این آزمون، گفت: با اطلاع رسانی به موقعی که در پی این نامه صورت گرفت تاکنون نامه و یا گزارشی مبنی بر گله‌مندی این دسته از پرستاران معلول دریافت نکرده‌ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/2711.jpg رضایت,اولیه,معلولان,از,آزمون,استخدامی,پرستاران Icana

"فاطمه آلیا" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، تصریح کرد: مکاتبه و انعکاس رسانه‌ای آن  نامه در رسانه‌ها و تاکید بر اجرای جامع قانون برای معلولان، باعث شد عزیزانی که معلولیتی و همچنین شرایط شرکت در آزمون را داشتند از حق و حقوق خود باخبر شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  بعد از برگزاری این آزمون تاکنون از طرف آن دسته از پرستارانی که به نوعی معلولیتی داشتند گزارش و یا نامه‌ای دریافت نکرده‌ایم که در آزمون استخدامی پرستاران حق حقوشان رعایت نشده است.

عضو کمیسیون سیاست‌خارجی و امنیت‎ملی خاطرنشان کرد: حال که گزارشی مبنی بر عدم رعایت حق وحقوق معلولان به دست ما نرسیده است، ممکن است، اینگونه باشد این عزیزان در میان جامعه پرستاری استخدام نبودند یا در آزمون شرکت نکرده‌اند و یا  نوع معلویت‌شان به اندازه‌ای نبوده که بتوانند در آزمون استخدامی پرستاران شرکت کنند ، حتی ممکن است، تمایل نداشته که از امتیاز 3 درصدی معلولان استفاده کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بی‌توجهی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش در مورد معلولان و سهمیه سه درصدی صورت گرفت، درمورد آزمون پرستاری صورت نگرفت. در حالی که بعد از آن برگزاری این آزمون نامه‌ها و گزارش‌های زیادی از شهرستان‌های کشور دریافت کردیم و این عزیزان از اینکه در رابطه با این آزمون اطلاع‌رسانی دیرهنگام شده بود، گله داشتند و بعضی‌ها که در آزمون شرکت کرده بودند که جزء سه درصد سهمیه معلولان محسوب نشدند و امتیاز لازم را کسب نکرده بودند.

وی در پایان گفت: فراکسیون حمایت از معلولان این نامه‌های دریافتی را پیگیری می‌کند و تمامی موارد ذکر شده را در آینده لحاظ خواهد کرد در این صورت نگرانی‌های که قبل از برگزاری این آزمون و آزمون‌های دیگر وجود داشت، مرتفع خواهد شد.

نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون حمایت از معلولان به مناسبت برگزاری آزمون استخدامی پرستاران در بهمن سال 89 نامه‌ای را برای وزیر بهداشت ارسال کرد.

در بخشی از این نامه آمده بود: همان‌گونه که در ملاقات حضوری چندی قبل نیز یادآور شدم طبق قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تخصیص 3درصد سهمیه به معلولان واجد شرایط استخدام جزو حقوق قانونی این قشر تلاشگر و خواهان مشارکت در پیشرفت کشور است. اگرچه تجربه برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش و نوع نگرش بعضی از مسئولان آن وزارت نسبت به جذب معلولان برای‌ آنان ایجاد دغدغه کرده است. امید می‌رود در سایه تدبیر و برنامه‌ریزی سرکار عالی آزمون استخدام آتی، آزمونی برای توجه آن وزارت به حقوق قانونی معلولان عزیز باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet