خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/05 10:02:43
سرویس بین الملل
قربانی:

آمریکایی‌ها از واقعه طبس درس عبرت نگرفتند

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی با اشاره به شکست آمریکا در واقعه طبس، یادآور شد: کاخ سفید از واقعه طبس درس عبرت نگرفت.
آمریکایی‌ها از واقعه طبس درس عبرت نگرفتند عضو مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی با اشاره به شکست آمریکا در واقعه طبس، یادآور شد: کاخ سفید از واقعه طبس درس عبرت نگرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/3598.jpg آمریکایی‌ها,از,واقعه,طبس,درس,عبرت,نگرفتند Icana

"موسی قربانی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به 5 اردیبهشت‌ماه، سالروز واقعه طبس، گفت: نظامیان آمریکا در شرایطی وارد صحرای طبس شدند که همه تمرکز مسئولان نظام به سمت رتق و فتق امور داخلی کشور بود. خدا لشکر شنی را فرستاد و این خطر را دفع کرد.
نماینده قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واشنگتن از واقعه طبس درس عبرت نگرفت، تصریح کرد: مقامات کاخ سفید تنها به قدرت و ثروت خود در جهان اتکا می‌کنند و اصلاً اعتقادی به اراده خدا و ماوراء الطبیعه ندارند، بنابراین شکست عملیات پنجه عقاب در طبس را غیرطبیعی نمی‌دانند.
وی با اشاره به اهداف آمریکا از انجام عملیات نظامی در ایران، افزود: تسخیر سفارت آمریکا، ابهت دولت این کشور را در نزد افکار عمومی جهان تحقیر کرد و از این رو مقامات کاخ سفید می‌خواستند با انجام این عملیات پیچیده سرپوشی بر غرور ترک خورده خود بگذارند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی، اظهار کرد: شکست توطئه آمریکا در طبس موجب تثبیت جمهوری اسلامی در داخل کشور شد و انسجام و وحدت مردم و مسئولان را در قیاس با گذشته افزایش داد. در واقع بستری برای پیروزی‌های آینده نظام در عرصه‌های داخلی و بین المللی شد.
پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در سال ۵۹، آمریکا به فعالیت بسیار گسترده سیاسی و نظامی دست زد. آمریکا با اعزام ناوگان نظامی‎خود به خلیج فارس، وانمود کرد که هر لحظه آماده حمله به ایران است.
البته هنگامی که از حل بحران گروگان گیری از راه سیاسی و خط و نشان کشیدن نظامی ناامید شد، به فکر اجرای طرح نجات گروگان‌ها و در کنار آن، براندازی نظام جمهوری اسلامی افتاد.
آمریکا برای دستیابی به اهداف خود طرح حمله کماندویی به ایران و به قتل رسانیدن رهبران اصلی انقلاب را مطرح کرد، طرحی که با زمین‎گیر شدن نیروهای کماندویی آمریکا درتاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۵۹، در صحرای طبس، موجب سر افکندگی آمریکا و اقتدار ایران شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet