خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/05 11:37:28
سرویس سیاسی

مجلس سنای آمریکا: ناتو برای سرنگونی قذافی اقدام کند

اعضایی از مجلس سنا آمریکا خواستار افزایش فشارها علیه "معمر قذافی" رهبر لیبی، افزایش حملات هوایی و حمایت از انقلابیون این کشور شدند.
مجلس سنای آمریکا: ناتو برای سرنگونی قذافی اقدام کند اعضایی از مجلس سنا آمریکا خواستار افزایش فشارها علیه "معمر قذافی" رهبر لیبی، افزایش حملات هوایی و حمایت از انقلابیون این کشور شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/1967.jpg مجلس,سنای,آمریکا:,ناتو,برای,سرنگونی,قذافی,اقدام,کند Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از شبکه الجزیره، شماری از اعضای مجلس سنای آمریکا اعلام کردند: قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد لیبی علاوه بر اجازه اجرای عملیات نظامی  در حمایت از شهروندان و ایجاد منطقه پرواز ممنوع، اجازه می دهد که اقداماتی برای کنار گذاشتن قذافی از قدرت انجام شود.
"جوزف لیبرمن" عضو مجلس سنا در این باره گفت: نیروهای ناتو باید مستقیما علیه قذافی وارد عمل شوند نمی توان حمایت از شهروندان بیگناه در لیبی را هف خود قرار بدهیم بدون اینکه به لزوم سقوط قذافی فکر کنیم.
"جان مک کین" و "لیندسی گراهام" دو سناتور دیگر آمریکایی نیز خواستار اجرای اقدامات مستقیمی برای سرنگونی قذافی شدند و اعلام کردند: باید سر افعی بریده شود. باید نیروهای نزدیک به قذافی که او به آنها تکیه کرده را از بین برد. قذافی، خانواده اش و نزدیکانش باید هر روز ی که آغاز می شود را روز پایان خود بدانند. بهترین راه حل، تلاش برای سقوط قذافی است.
این سناتورها همچنین از چین و روسیه خواستند در صورتی که تصمیم به اجرای اقداماتی در این خصوص از سوی سازمان ملل متحد گرفته شد از حق وتو استفاده نکنند و مانع این کار نشوند.
لیبی مدتهاست شاهد درگیری شدید مخالفان و طرفداران قذافی است. گفته می شود تا کنون بیش از  10هراز نفر از مخالفان کشته شده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet