هدر موبایل
1390/02/05 11:53:09
سرویس سیاسی

اردوغان در اندیشه کسب دوباره پارلمان ترکیه

لیست نامزدهای ارائه شده از سوی حزب حاکم عدالت و توسعه برای رقابت در انتخابات پارلمانی ترکیه نشان می دهد اردوغان حداکثر تلاش خود را ماندن در عرصه قدرت انجام خواهد داد.
اردوغان در اندیشه کسب دوباره پارلمان ترکیه لیست نامزدهای ارائه شده از سوی حزب حاکم عدالت و توسعه برای رقابت در انتخابات پارلمانی ترکیه نشان می دهد اردوغان حداکثر تلاش خود را ماندن در عرصه قدرت انجام خواهد داد. https://cdn.icana.ir/d/019/637.jpg اردوغان,در,اندیشه,کسب,دوباره,پارلمان,ترکیه Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir)  به نقل از روزنامه "تودی زمان" ترکیه، تحلیلگران سیاسی ترکیه با تجزیه و تحلیل لیست نامزدهای ارائه شده از سوی حزب عدالت و توسعه برای شرکت در انتخابات 12 ژوئن آینده بر این باورند که "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه با ارائه این لیست قدرتمند قصد دارد برای سومین بار عرصه قدرت در ترکیه را از آن خود کند و برنامه ای طولانی مدت مد نظر دارد.
اردوغان در صورت پیروزی در انتخابات پارلمانی برای سومین بار و آخرین بار در پارلمان حضور خواهد داشت پس از خروج عبدالله گل از سمت ریاست جمهوری به عنوان نامزد تصدی این پست کاندیدا خواهد شد.
در همین زمان قوانین جدید سیستم حکومتی در ترکیه اجرا خواهد شد و ترکیه از سیستم نظام پارلمانی و نیمه ریاست جمهوری به ترکیبی از ریاست جمهوری و نیمه پارلمانی که چندی پیش از سوی اردوغان پیشنهاد و به رای گذاشته شده بود تغییر خواهد کرد.
برهمین اساس اردوغان به عنوان رئیس جمهور ترکیه در سال 2014 انتخاب و با داشتن اختیارات گسترده تا سال 2024 در این سمت باقی خواهد ماند و سالگرد 100 سال استقلال ترکیه با رهبری "رجب طیب اردوغان" در این کشور جشن گرفته خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet