هدر موبایل
1390/02/05 13:20:49
سرویس سیاسی

فراکسیون پارلمانی العراقیه: بقای نظامیان آمریکایی از اختیارات دولت است

به دنبال بحث و جدل‌های فراوان در مورد تمدید حضور نظامیان آمریکایی در عراق، فراکسیون العراقیه تصمیم‌گیری در مورد این مسئله را خارج از اختیارات پارلمان و برعهده دولت دانست.
فراکسیون پارلمانی العراقیه: بقای نظامیان آمریکایی از اختیارات دولت است به دنبال بحث و جدل‌های فراوان در مورد تمدید حضور نظامیان آمریکایی در عراق، فراکسیون العراقیه تصمیم‌گیری در مورد این مسئله را خارج از اختیارات پارلمان و برعهده دولت دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/2475.jpg فراکسیون,پارلمانی,العراقیه:,بقای,نظامیان,آمریکایی,از,اختیارات,دولت,است Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از روزنامه الاتحاد چاپ ابوظبی، فراکسیون العراقیه به رهبری "ایاد علاوی" اعلام کرد تمدید توافقنامه امنیتی امضا شده میان بغداد و واشنگتن از اختیارات دولت است و پارلمان تنها حق برگزاری رای‌گیری برای رد یا تایید توافقنامه ها را دارد.
فراکسیون العراقیه از دولت و ملت عراق خواست تا از آمریکا بخواهند بابت اقدامات نیروهایش در عراق و آنچه که به ضرر ملت عراق تمام شده، غرامت پرداخت کند.
فراکسیون العراقیه همچنین از دولت عراق خواست تا اسناد، اموال و دارائی هایی که آمریکا به بهانه حمایت و نگهداری، آنها را در اختیار داشت، پس بگیرد.
طبق توافقنامه امنیتی میان بغداد و واشنگتن نیروهای نظامی آمریکا باید تا پایان سال 2011 از خاک عراق خارج شوند.
چندی پیش برخی از نمایندگان و شخصیت های سیاسی عراقی خواستار تمدید توافقنامه امنیتی و ادامه حضور نظامیان آمریکایی در عراق شدند اما "نوری مالکی" نخست وزیر این کشور اعلام کرد این توافقنامه تمدید نمی‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet