هدر موبایل
1390/02/05 11:31:48
سرویس فرهنگی
آرین‌منش با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در پرهیز از بزرگ‌نمایی اختلافات:

وحدت‌بخشی به جامعه، مهم‌ترین رسالت رسانه‌ها است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس رمز موفقیت و تعالی انقلاب اسلامی ایران را در طول سه دهه اخیر، حفظ وحدت و انسجام ملی و اسلامی دانست و تأکید کرد: مهم‌ترین رسالت و مأموریت رسانه‌ها ایجاد وحدت و یکپارچگی در جامعه است و رهبر معظم انقلاب از رسانه‌های خدمت‌گزار و متعهد انتظار دارند تا از ورود به مسائل بحث‎برانگیز و اختلاف‌افکن پرهیز کنند
وحدت‌بخشی به جامعه، مهم‌ترین رسالت رسانه‌ها است نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس رمز موفقیت و تعالی انقلاب اسلامی ایران را در طول سه دهه اخیر، حفظ وحدت و انسجام ملی و اسلامی دانست و تأکید کرد: مهم‌ترین رسالت و مأموریت رسانه‌ها ایجاد وحدت و یکپارچگی در جامعه است و رهبر معظم انقلاب از رسانه‌های خدمت‌گزار و متعهد انتظار دارند تا از ورود به مسائل بحث‎برانگیز و اختلاف‌افکن پرهیز کنند https://cdn.icana.ir/d/019/2820.jpg وحدت‌بخشی,به,جامعه،,مهم‌ترین,رسالت,رسانه‌ها,است Icana

"جواد آرین‌منش" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مطبوعات نباید تنش و اختلاف را در جامعه القا کنند، اظهار داشت: رسالت مطبوعات و رسانه‌ها، تلاش جهت ایجاد یکپارچگی و همدلی میان قوای سه‌گانه، مردم و مسئولان است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس تأکید مقام معظم رهبری بر پرهیز رسانه‌ها از بزرگ‌نمایی اختلافات را مهم توصیف کرد و گفت: رسانه‌ها به هیچ عنوان نباید به دنبال برجسته کردن شکاف‌ها و اختلاف سلیقه‌های موجود در جامعه باشند؛ چرا که عمده و بزرگ نشان دادن اختلاف نظرها، در میان صفوف به هم پیوسته مردم و مسئولان، شکاف ایجاد می‌کند و همدلی موجود در جامعه را مخدوش می‌سازد.

آرین منش ادامه داد: رهبر معظم انقلاب از رسانه‌های خدمت‌گزار و متعهد موجود انتظار دارند تا از ورود به مسائل بحث‎انگیز و اختلاف‌افکن پرهیز کنند و اجازه ندهند به دلیل اختلاف سلیقه‌های کوچک و جزئی، وحدت و یکپارچگی مردم و مسئولان متزلزل شود.

 

رسانه‌ها در تحکیم همدلی و انسجام جامعه نقش‌آفرین هستند

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس رمز موفقیت ایران اسلامی را حفظ و حراست از وحدت و یکپارچگی مردم و مسئولان دانست و گفت: ملت ایران همواره با تبعیت پذیری از ولایت فقیه و با حفظ همدلی و هماهنگی توانسته‌اند از فراز و نشیب‌های پیش روی انقلاب اسلامی با موفقیت عبور کنند و در همه دوران‌های حساس و سرنوشت‌ساز کشور، ثابت کرده‌اند که هیچ چیز نمی‌تواند وحدت و یکدلی آنها را از میان ببرد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه وحدت کلمه همواره مورد تأکید امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بوده است، تأکید کرد: نقش رسانه‌ها در رسیدن به وحدت کلمه و بالاترین حد انسجام و اتحاد، بسیار اثرگذار و اساسی است.

وی افزود: همه رسانه‌ها و بویژه رسانه ملی، امروز نیز باید همانند گذشته، در راستای حفظ و تقویت پایه‌های وحدت و اتحاد ملی و اسلامی گام بردارند و از سخنان و مطالب تفرقه‌انگیز و متزلزل دوری کنند، چراکه حیات با عزت ایران اسلامی در گرو حفظ و حراست از وحدت مردم و مسئولان است.

 

میزان توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری، معیار ارزیابی عملکرد رسانه‌ها است

آرین منش توجه رسانه‌ها به انتظارات و توقعات رهبر معظم انقلاب را ضروری دانست و تصریح کرد: میزان توجه هر رسانه به رهنمودها و انتظارات مقام معظم رهبری، معیار ارزشیابی و بررسی عملکرد آن رسانه در راستای وحدت‌بخشی و انسجام‌دهی به جامعه است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به وجود خط مشی‌ها و عملکردهای مختلف در میان رسانه‌های کشور، اظهار داشت: نمی‌توان عملکرد رسانه‌های کشور را به سادگی بررسی و ارزیابی کرد، مگر آنکه ملاک و معیار مشخص و درست و متقنی برای آن قرار دهیم.

وی ادامه داد: معیار مناسبی برای آنکه بدانیم عملکرد یک رسانه و تأثیر آن بر جامعه مثبت بوده است یا مخرب، منویات، انتظارات و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

آرین منش محور وحدت مردم و مسئولان کشور را ولایت فقیه دانست و گفت: مردم و مسئولان کشور همواره با تبعیت از ولایت فقیه و گرد آمدن حول این محور اساسی وحدت و همدلی خود را حفظ کرده‌اند و امروز نیز رسانه‌ها به عنوان ابزار وحدت‌بخش در جامعه، باید تابع ولی فقیه باشند.

 

مقام معظم رهبری از رسانه‌ها توقع بیشتری دارند

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری جهت حفظ وحدت و دوری از اختلاف ازسوی رسانه‌ها، تأکید کرد: این فرمایشات مقام معظم رهبری نشان می‌دهد که ایشان از عملکرد و خط مشی برخی از رسانه‌ها راضی نیستند و به همین دلیل تشخیص دادند که حوزه رسانه‌ها نیاز با تأکید و توصیه دوباره به وحدت و انسجام دارند.

آرین منش ادامه داد: گاهی برخی از رسانه‌ها به گونه‌ای تیتر می‌زنند و برنامه می‌سازند که نه تنها وحدت‌بخش نیست بلکه به جای انسجام بخشی به جامعه اختلافات جزئی را بزرگ می‌کند و همین امر موجبات نارضایتی مقام معظم رهبری را از رسانه‌ها ایجاد کرده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با توجه به تأکیدات و توصیه‌های مقام معظم رهبری، رسانه‌ها در تصحیح و بهبود عملکرد خود تلاش کنند، از حواشی و مسائل تفرقه‌افکن و اختلاف‌‌انگیز بپرهیزند و دوباره در جهت حفظ و حراست از وحدت مردم و مسئولان گام بردارند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته - یکشنبه 4 اردیبهشت ماه -  در دیدار با وزیر کشور و جمعی از فرماندهان و مسؤولان نیروی انتظامی، با اشاره به مسؤولیت سنگین رسانه ها، مطبوعات، گروه ها و افراد تأثیرگذار برای حفظ آرامش روانی مردم، تأکید کردند: شرایط کنونی کشور بسیار آرام و مناسب و روحیه مردم هم مستحکم است بنابراین مسؤولان، نخبگان سیاسی و فرهنگی و فعالان مطبوعات و رسانه های مجازی نباید به گونه ای سخن بگویند و یا مطلبی منتشر کنند که القای نبود آرامش و دو دستگی در کشور شود، زیرا این موضوع، خلاف واقع است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet