هدر اصلی
1390/02/05 11:31:16
سرویس استان ها
نژاد فلاح اعلام کرد:

تأمین سوخت، مهمترین مشکل کشاورزان ساوجبلاغ در آغاز فصل کشت

نماینده مردم ساوجبلاغ و طالقان، بالا بودن قیمت سوخت مصرفی، برقی نشدن چاه‌های آب کشاورزی و تداوم استفاده از گازوییل در این چاه‌ها را از مهمترین مشکلات کشاورزان این منطقه در آغاز فصل کشت اعلام کرد.
تأمین سوخت، مهمترین مشکل کشاورزان ساوجبلاغ در آغاز فصل کشت نماینده مردم ساوجبلاغ و طالقان، بالا بودن قیمت سوخت مصرفی، برقی نشدن چاه‌های آب کشاورزی و تداوم استفاده از گازوییل در این چاه‌ها را از مهمترین مشکلات کشاورزان این منطقه در آغاز فصل کشت اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3625.jpg تأمین,سوخت،,مهمترین,مشکل,کشاورزان,ساوجبلاغ,در,آغاز,فصل,کشت Icana

"محمدحسین نژادفلاح" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) از مشکل کشاورزان منطقه ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان برای تأمین سوخت کشاورزی خبر داد و گفت: بالا بودن قیمت سوخت در بسیاری از مزارع و گلخانه‌ها، کشاورزان را با مشکل روبه‌رو کرده است، به طوری که بسیاری از گلخانه‌ها یا با نصف ظرفیت خود فعالیت می‌کنند یا در آستانه تعطیلی قرار دارند.

نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این که محصولات کشاورزی در این مناطق تنوع بالایی دارند، افزود: تنوع محصولی که در این منطقه تولید می‌شود به حدی بالا است که بسیاری از نیازهای بازار داخلی به ویژه در منطقه استان تهران، استان البرز و استان قزوین را تأمین می‌کند و هر نوع لطمه دیدن این تولید خود به خود کشور ما را از لحاظ تأمین نیازهای کشاورزی با مشکل روبه‌رو می‌کند.

وی همچنین تصریح کرد: هم اکنون کشور در شرایطی قرار دارد که هر لحظه غفلت ما از تولید داخلی موجب افزایش وابستگی کشور به بیگانگان می‌شود و باید توجه داشت که وابستگی غذایی به کشورهای دیگر از هر نوع وابستگی خطرناک‌تر است.

 

برقی نشدن چاه‌ها از مهمترین علل افزایش هزینه تولید محصولات کشاورزی

نژادفلاح، یکی از مهمترین مشکلات کشاورزان را تداوم استفاده از موتورهای دیزلی برای برداشت آب از چاه‌های کشاورزی خواند و یادآور شد: برقی نشدن چاه‌های کشاورزی یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش هزینه تولید محصولات کشاورزی است و تداوم استفاده از موتورهای دیزلی و سوخت گازوییل به هیچ وجه به  مصلحت کشاورزان و اقتصاد کشور نیست.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با تأکید بر پیگیری مشکلات کشاورزان منطقه ساوجبلاغ و طالقان، گفت: موضوع کاهش تولید محصولات کشاورزی در این مناطق موضوعی نیست که آن را به عنوان یک مشکل منطقه‌ای بتوان دید، بلکه موضوعی ملی است و با توجه به حجم بالای تولید محصولات کشاورزی در این منطقه، مشکلات کشاورزان آن باید هر چه سریع‌تر با مساعدت مجموعه دولت و استفاده از ظرفیت‌های کشور حل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet