شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/02/05 11:30:05
سرویس کمیسیون ها
درباره تحولات منطقه؛

سفیران ایران در بحرین و سوریه به کمیسیون امنیت ملی گزارش می‌دهند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جلسه این کمیسیون با سفیران ایران در کشورهای همسایه، یادآور شد: سفیر ایران در سوریه و بحرین روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به کمیسیون امنیت ملی آمده و درباره تحولات منطقه گزارش می‌دهند.
سفیران ایران در بحرین و سوریه به کمیسیون امنیت ملی گزارش می‌دهند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جلسه این کمیسیون با سفیران ایران در کشورهای همسایه، یادآور شد: سفیر ایران در سوریه و بحرین روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به کمیسیون امنیت ملی آمده و درباره تحولات منطقه گزارش می‌دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/1262.jpg سفیران,ایران,در,بحرین,و,سوریه,به,کمیسیون,امنیت,ملی,گزارش,می‌دهند Icana

"زهره الهیان" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، راجع به علت جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با سفیران ایران در کشورهای همسایه، گفت: وزارت خارجه در دو روز گذشته سمیناری با حضور سفیران ایران در کشورهای همسایه و خاورمیانه برگزار کرد تا یک هم اندیشی و هم فکری درباره مسائل منطقه صورت گیرد.
نماینده تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به لحاظ اهمیت تحولات منطقه مقرر کرد تا از این سفیران کشورهای مختلف در روزهای مختلف دعوت کند تا با حضور در محل کمیسیون اوضاع کشورهای حوزه مسئولیت خود را تشریح کنند و نقطه نظرات نمایندگان را نیز بشنوند.
وی با مهم خواندن تبادل نظر میان نمایندگان و سفیران جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف، افزود: این امر موجب می‌شود که نمایندگان در اتخاذ موضع با دستگاه دیپلماسی هماهنگ‌تر عمل کنند و در مقابل نیز دیپلمات‌های جمهوری اسلامی از مطالبات و انتظارات وکلای ملت آگاهی می‌یابند تا وقتی که به محل انجام وظیفه برگشتند، آن موارد را در کارهای خود لحاظ نمایند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اظهار کرد: صبح امروز - دوشنبه- سفیران ایران در عربستان و روسیه ‌مهمان کمیسیون بودند که درباره اوضاع کشورهای تحت مسئولیت خود گزارش داده و نمایندگان نیز نکاتی را به آنها یادآور شدند.
الهیان همچنین یادآور شد: سفیر ایران در سوریه فردا- سه شنبه- و سفیر ایران در بحرین روزچهارشنبه- ۷ اردیبهشت- به کمیسیون امنیت ملی رفته و به ارائه گزارش می‌پردازند.

وزارت خارجه روز شنبه - 3 اردیبهشت  ماه- سمینار دوروزه‌ای را با حضور سفیران ایران در کشورهای همسایه و خاورمیانه برگزار کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet