هدر موبایل
1390/02/05 12:25:34
سرویس اجتماعی
قنبری:

دولت برای تغییر دائم ساعت کاری لایحه به مجلس بیاورد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام دولت برای کاهش ساعات کار اداری خودسرانه و بدون آوردن لایحه به مجلس صورت گرفته است و این اقدام مستلزم مصوبه قانونی است.
دولت برای تغییر دائم ساعت کاری لایحه به مجلس بیاورد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام دولت برای کاهش ساعات کار اداری خودسرانه و بدون آوردن لایحه به مجلس صورت گرفته است و این اقدام مستلزم مصوبه قانونی است. https://cdn.icana.ir/d/019/1318.jpg دولت,برای,تغییر,دائم,ساعت,کاری,لایحه,به,مجلس,بیاورد Icana

"داریوش قنبری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، تصریح کرد: هرگونه تغییری در ساعات کار ادارات باید براساس قانون باشد، قانون خدمات مدیریت کشوری تکلیف این مساله را مشخص کرده و حداقل کار روزانه نیز طبق قانون44 ساعت در هفته است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران و شیروان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر دولت قصد دارد تغییر خاصی در ساعات کاری ادارت ایجاد کند، باید حتما برای این کار لایجه جدیدی را به مجلس بفرستد و در صورت تصویب مجلس اقدام به این کار کند در غیر این صورت دولت حق ندارد که در این زمینه تصمیم بگیرد.

وی همچنین افزود: این اقدام دولت خودسرانه و بدون آوردن لایحه به مجلس صورت گرفته، کاهش ساعت کار اداری خلاف قانون تلقی می‌شود و مجلس و سایر دستگاه‌های نظارتی می‌توانند در این زمینه با دولت برخورد کنند.

وی تاکید کرد: در صورت تدام این امراز سوی دولت بدون مصوبه  قانونی، مجلس شورای اسلامی می‌تواند از اهرم‌های نظارتی دراین ارتباط استفاده کند و همچنین دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان بازرسی کشور و دیوان عدالت اداری می‌توانند با دولت برخورد قانونی کنند.

هفته‌گذشته سازمان بازرسی کل کشور خواستار بازگرداندن ساعات کار کارکنان دولت به وضعیت قبل از آلودگی هوا شد. "مصطفی پورمحمدی" رئیس این سازمان اعلام کرده بود که از دیوان عدالت اداری خواسته است مصوبه دولت برای تغییر ساعت کار ادارات دولتی را لغو کند. این درحالی است  "لطف الله فروزنده"، معاون توسعه مدیریت وسرمایه انسانی رئیس‌جمهوردر این رابطه گفت: کاهش ساعات کار در تهران باید در دیوان عدالت اداری بررسی شود اما از نظر ما تخلف نیست. لطف الله فروزنده افزود: دولت بر اساس قانون مبارزه با فضای آلوده در شورای ترافیک و محیط زیست در موارد به خطر افتادن سلامت مردم تصمیم اتخاذ می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet