خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/06 09:16:01
سرویس اجتماعی
جمشیدزهی

مشکلات مالی بیمارستان‌ها نباید مانع درمان بیمار بی‌بضاعت شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بیمارستان‌های ما با معضلات جدی روبرو هستند تصریح کرد: مردم نباید دغدغه رفتن به بیمارستان و بستری شدن و پرداخت هزینه درمان را داشته باشند.
مشکلات مالی بیمارستان‌ها نباید مانع درمان بیمار بی‌بضاعت شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بیمارستان‌های ما با معضلات جدی روبرو هستند تصریح کرد: مردم نباید دغدغه رفتن به بیمارستان و بستری شدن و پرداخت هزینه درمان را داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/207.jpg مشکلات,مالی,بیمارستان‌ها,نباید,مانع,درمان,بیمار,بی‌بضاعت,شود Icana

"عبدالعزیزجمشید زهی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با بیان اینکه مردم برای درمان خود نباید نگران مسائل مادی باشند اظهار داشت: رها کردن بیماران به دلیل عدم توان پرداخت هزینه بیمارستان حتی در کشورهای غیراسلامی پذیرفته نیست.

نماینده مردم سراوان درمجلس ادامه داد: بیماری که به بیمارستان مراجعه می کند اگر اورژانسی باشد باید سریعا بستری شود ودیگر کسی نمی پرسد پول دارد یا خیر اما در برخی بیمارستان ها بیمار ابتدا باید فیش پرداخت کند و بعد به او رسیدگی می شود.

وی ادامه داد: نمی توان باورکرد بیماری به دلیل نداشتن پول کافی برای ادامه درمان کنار خیابان رها شده باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد:اگراین اتفاق رخ داده باشد باید با مسببان آن برخورد جدی شود تا در آینده شاهد تکراراین فاجعه نباشیم.

جمشیدزهی تاکید کرد: باید بدترین تصمیم‌ها را برای عاملان این ماجرا گرفت تا مردم دغدغه رفتن به بیمارستان و بستری شدن و پرداخت هزینه درمان را نداشته باشند.

وی با بیان اینکه رهبری برگسترش پوشش بیمه ها تاکید دارند گفت: بسیاری از مردم ما به دلیل عدم توانایی مالی برای درمان خود به بیمارستانها مراجعه نمی کنند.

این نماینده مجلس افزود: بیمارستانهای ما با معضلات جدی رو برو هستند، بسیاری از بیمارستانها توان پرداخت هزینه آب و برق و دستمزد پرسنل خود را ندارند اما این دلیل نمی شود که بیمار را کنارخیابان رها کنند.

جمشیدزهی متذکر شد: دولت و مجلس باید در بودجه سالانه توجه بیشتری به حوزه سلامت و درمان مردم داشته باشند تا وزارت بهداشت هم منابع خود را تامین کند و هم مشکل افراد بی بضاعت را حل کند.

 چند روز گذشته خبری مبنی بر رها کردن 2 فرد بیمار به دلیل نداشتن پول در بیابان های اطراف شهرری جنجالی در حوزه بهداشتی رقم زده است. مرضیه وحیده دستجردی وزیر بهداشت و درمان دستور پیگیری این ماجرا را داده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet