هدر موبایل
1390/02/05 11:58:13
سرویس فرهنگی
طاهری با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در پرهیز از بزرگ‌نمایی اختلافات:

بزرگ‌نمایی اختلافات جزئی ازسوی رسانه‌ها، بداخلاقی حرفه‌ای است

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، رسانه‌ها را در القای وحدت و همدلی به جامعه نقش‌آفرین توصیف کرد و گفت: بزرگ‌نمایی مشکلات و اختلافات جزئی برخلاف واقعیت، یک بداخلاقی حرفه‌ای ازسوی رسانه‌ها است و رسانه‌ها باید از بداخلاقی‌های حرفه‌ای فاصله بگیرند.
بزرگ‌نمایی اختلافات جزئی ازسوی رسانه‌ها، بداخلاقی حرفه‌ای است عضو فراکسیون روحانیون مجلس، رسانه‌ها را در القای وحدت و همدلی به جامعه نقش‌آفرین توصیف کرد و گفت: بزرگ‌نمایی مشکلات و اختلافات جزئی برخلاف واقعیت، یک بداخلاقی حرفه‌ای ازسوی رسانه‌ها است و رسانه‌ها باید از بداخلاقی‌های حرفه‌ای فاصله بگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/1814.jpg بزرگ‌نمایی,اختلافات,جزئی,ازسوی,رسانه‌ها،,بداخلاقی,حرفه‌ای,است Icana

"سید علی طاهری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به اظهارات مقام معظم رهبری مبنی بر دوری رسانه‌ها از مسائل و اختلاف سلیقه‌های جزئی، اظهار داشت: رسانه‌ها در اثرگذاری بر جامعه نقش بسیار مهم و اثرگذاری دارند و با عملکرد مثبت خود می‌توانند در ایجاد فضای وحدت و اتحاد ملی و اسلامی، نقش‌آفرین باشند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا وظیفه رسانه‌ها را حرکت در راستای وحدت و همدلی مردم و مسئولان دانست و تأکید کرد: اگر رسانه‌ها به وظیفه اصلی خود عمل کنند، منشأ آثار و برکات مثبتی در جامعه خواهند بود و اگر از وظیفه خود فاصله بگیرند و به سمت اختلاف‌افکنی و حاشیه‌پردازی بروند، اثری منفی و مخرب بر جامعه خواهند داشت.

طاهری ایجاد نشاط، همدلی و روحیه جهادی در مردم و مسئولان را از آثار مثبت رسانه‌های متعهد توصیف کرد و ادامه داد: اگر رسانه‌ها به مسئولیت خود عمل کنند و آثار مثبتی بر جامعه داشته باشند، علاوه بر آنکه اقبال عمومی به آنها افزایش پیدا می‌کند، منویات و انتظارات مقام معظم رهبری در حوزه رسانه‌ها نیز تحقق می‌یابد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نارضایتی مقام معظم رهبری از عملکرد برخی از رسانه‌ها، تصریح کرد: گله‌مندی مقام معظم رهبری از رسانه‌ها نشان می‌دهد که بخشی از مطبوعات و رسانه‌های کشور در انجام وظیفه و مسئولیت اصلی خود جهت وحدت‌بخشی به مردم و مسئولان موفق نبوده‌اند.

وی افزود: این دسته از رسانه‌ها، باید دست از اختلاف افکنی و برزگ‌نمایی مسائل جزئی میان مسئولان دست بردارند و به رسالت اصلی خود برگردند و در راستای تقویت وحدت و یکپارچگی ایران اسلامی گام بردارند.

طاهری با تأکید بر ضرورت برخورد جدی با رسانه‌هایی که دنبال حاشیه‌پردازی و اختلاف افکنی هستند، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به رسانه‌هایی که توجهی به رهنمودها و انتظارات مقام معظم رهبری در حوزه رسانه‌ای ندارند، تذکر جدی بدهد و اصلاح وضعیت و عملکرد این رسانه‌ها را پیگیری کند.

طاهری در پایان از مطبوعات و رسانه‌های کشور خواست تا با دوری از تفرقه افکنی و ایجاد شکاف و اختلاف میان مردم و مسئولان، اخلاق حرفه‌ای را در فعالیت‌های خود لحاظ کنند و در راستای فرمایشات و انتظارات مقام معظم رهبری پیش بروند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته - یکشنبه 4 اردیبهشت ماه -  در دیدار با وزیر کشور و جمعی از فرماندهان و مسؤولان نیروی انتظامی، با اشاره به مسؤولیت سنگین رسانه ها، مطبوعات، گروه ها و افراد تأثیرگذار برای حفظ آرامش روانی مردم، تأکید کردند: شرایط کنونی کشور بسیار آرام و مناسب و روحیه مردم هم مستحکم است بنابراین مسؤولان، نخبگان سیاسی و فرهنگی و فعالان مطبوعات و رسانه های مجازی نباید به گونه ای سخن بگویند و یا مطلبی منتشر کنند که القای نبود آرامش و دو دستگی در کشور شود، زیرا این موضوع، خلاف واقع است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet