هدر موبایل
1390/02/05 11:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون انرژی:

راه‌اندازی بورس نفت، موجب پیشرفت اقتصادی می‌شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که تشکیل بورس نفت و فرآورده‌های آن موجب ایجاد بازار رقابتی در این صنعت و پیشرفت اقتصادی کشور می‌شود، گفت: در بورس، نفت و فرآورده‌های مختلف آن عرضه می‌شود و این فرآورده‌ها به صورت عمومی در معرض فروش قرار می‌گیرد.
راه‌اندازی بورس نفت، موجب پیشرفت اقتصادی می‌شود عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که تشکیل بورس نفت و فرآورده‌های آن موجب ایجاد بازار رقابتی در این صنعت و پیشرفت اقتصادی کشور می‌شود، گفت: در بورس، نفت و فرآورده‌های مختلف آن عرضه می‌شود و این فرآورده‌ها به صورت عمومی در معرض فروش قرار می‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/1270.jpg راه‌اندازی,بورس,نفت،,موجب,پیشرفت,اقتصادی,می‌شود Icana

مجید ناصری‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که بورس نفت برای نخستین بار در منطقه خاورمیانه تشیکل می‌شود، اظهار کرد: در این بورس، شرکت‌های خارجی و داخلی صنعت نفت می‌توانند حضور داشته باشند و محصولات عرضه شده را خریداری کنند.

وی طرح راه‌اندازی بورس نفت را طرح جدید و امتیازی در این صنعت دانست و تصریح کرد: ایجاد این بورس موجب تنوع در ارایه محصولات نفتی و تحول در اقتصاد کشور می‌شود، در گذشته تمام اقدامات خرید، فروش و تولید فرآورده‌های نفتی انحصاری در اختیار دولت و برخی شرکت‌های خاص بود اما با مطرح شدن بورس نفت، این فعالیت‌ها عمومی می‌شود و صنعت نفت از انحصار خارج و رقابتی خواهد شد.

نماینده مردم شادگان عنوان کرد: ایجاد بازار رقابتی یکی از عوامل پیشرفت اقتصاد در هر کشور محسوب می‌شود؛ اگر کشوری در زمینه‌ای انحصاری عمل کند پیشرفت چندانی در آن بخش نخواهد داشت، بنابراین ایجاد بورس به‌ویژه بورس نفت و فرآورده‌های آن می‌تواند در ایجاد تنوع، تحول اقتصادی، پیشرفت و افزایش تولید در این صنعت موثر باشد.

ناصری‌نژاد اظهار کرد: این طرح با پیگیری‌های اعضای کمیسیون انرژی، مجلس شورای اسلامی و دولت به‌تصویب رسیده است تا به این ترتیب صنعت نفت از حالت انحصاری خارج شود و در دسترس عموم قرار گیرد.

وی با بیان این‌که با تشیکل بورس نفت قطعا صادرات در این صنعت افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: با رقابتی شدن بازار نفت، تولید بیشتر می‌شود و می‌توان مازاد بر نیاز محصولات را صارد کرد، در حال حاضر تولید بنزین از مرز 60 میلیون لیتر گذشته است و ما به دنبال آن هستیم که در ابتدا نیاز کشور را به صورت 100 درصدی تامین کرده و پس از آن بنزین مورد نیاز برای کشورهای متقاضی را فراهم کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet