هدر موبایل
1390/02/05 12:31:24
سرویس استان ها
جلال محمودزاده:

وضعیت کشاورزی و صنایع تبدیلی، نگران‌کننده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و عدم ابلاغ بسته‌های حمایتی دولت، تعداد زیادی از واحدهای تولیدی در حوزه کشاورزی، دامداری‌ها، مرغداری‌ها و صنایع تبدیلی تعطیل شده‌اند یا رو به تعطیلی هستند.
وضعیت کشاورزی و صنایع تبدیلی، نگران‌کننده است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و عدم ابلاغ بسته‌های حمایتی دولت، تعداد زیادی از واحدهای تولیدی در حوزه کشاورزی، دامداری‌ها، مرغداری‌ها و صنایع تبدیلی تعطیل شده‌اند یا رو به تعطیلی هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/3409.jpg وضعیت,کشاورزی,و,صنایع,تبدیلی،,نگران‌کننده,است Icana

"جلال محمودزاده" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت افزود: قیمت شیر و محصولات کشاورزی کاهش و قیمت نهاده‌های کشاورزی افزایش پیدا کرده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این موضوع موجب افزایش قیمت تمام شده محصولات کشاورزی شده است، از طرفی به علت افزایش قیمت سوخت، برق و انرژی در بخش کشاورزی و عدم حمایت دولت تعدادی از مرغداری‌ها، جوجه‌ریزی نکرده‌اند.

وی ادامه داد: گاوداری‌ها هم به علت عدم توان خرید نهاده‌های دامی و عدم فروش به موقع و مناسب شیر در حال فروش دام‌های خود هستند و این مسائل و مشکلات موجب تعطیلی و رکود این واحدها و سرانجام کمبود شدید شیر، گوشت، مرغ، تخم‌مرغ در آینده نزدیک خواهد شد.

به گفته وی، از طرفی به علت عدم حمایت دولت و عدم ابلاغ بسته‌های حمایتی به منظور اصلاح سیستم سوخت‌رسانی، مصرف، انرژی زیاد در واحدها و کارخانه‌های صنایع تبدیلی بیشتر کارخانه‌ها و صنایع تبدیلی بخش کشاورزی با مشکل جدی روبه‌رو شده‌اند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تأکید کرد: اگر دولت سریع‌تر چاره‌اندیشی نکند، تعطیلی این واحدها و بیکار شدن کارگران و شاغلان در این بخش‌ها اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet