ایام محرم 1398
1390/02/05 13:52:45
سرویس سیاسی

مجادله در پارلمان الجزایر برای اصلاح قانون اساسی

نمایندگان مخالف دولت در پارلمان الجزایر، ائتلاف حاکم را به سوء استفاده از اصلاح قانون اساسی برای تقویت قدرت خود متهم کردند.
مجادله در پارلمان الجزایر برای اصلاح قانون اساسی نمایندگان مخالف دولت در پارلمان الجزایر، ائتلاف حاکم را به سوء استفاده از اصلاح قانون اساسی برای تقویت قدرت خود متهم کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/3716.jpg مجادله,در,پارلمان,الجزایر,برای,اصلاح,قانون,اساسی Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از روزنامه الحیات چاپ لندن، "احمد اویحیی" نخست وزیر الجزایر در جمع نمایندگان حزب حاکم (حزب مجمع ملی دموکراتیک)، تاکید کرد هشت قانون مربوط به فعالیت سیاسی باید تا قبل از انتخابات پارلمانی 2012 اصلاح شود.
نخست وزیر الجزایر از نمایندگان خواست تا برای اصلاح قانون اساسی پیشنهاداتی مطرح کنند که با اصول و دیدگاه حزب مطابق باشد.
از سوی دیگر " عبدالعزیز بلخادم" دبیر کل "جنبش آزادیبخش ملی" نیز از نمایندگان این حزب در پارلمان خواست تا در بر اساس اصول حزب در اصلاح قانون اساسی مشارکت کنند.
این احزاب و دیگر احزاب عضو ائتلاف حاکم الجزایر در ارائه پیشنهادات برای اصلاح قوانینی که چندی پیش "عبدالعزیز بوتفلیقه" رئیس جمهور بعد از اعتراضات مردمی، دستور اصلاح آنها را داده بود، رقابت می کنند.
آنها همچنین برای تصویب قوانینی که به تقویت نظام ریاستی در الجزایر کمک کنند، تلاش می کنند.
این در حالی است که احزاب مخالف که شرکت در کمیته ویژه اصلاح قانون اساسی را تحریم کرده‌اند، اعلام  داشتند: این اصلاحات فاقد مشروعیت لازم است زیرا دولت و پارلمانی که در دست حزب حاکم است بر آنها نظارت مستقیم دارد و تنها تقویت قدرت خود را دنبال می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet