ایام محرم 1398
1390/02/05 12:38:58
سرویس سیاسی
مرکز پژوهش ها خبر داد

وضعیت نامناسب حقوق مالکیت در محیط کسب و کار کشور

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی شاخص‌های انجام کسب و کار و معیارهای پایش محیط کسب و کار را معرفی و ارزیابی کرد؛ در این گزارش آمده است: ، در دوره زمانی تابستان ۱۳۸۹ ، مشکلات تامین مالی، مهمترین مشکل بنگاه‌ها بوده است. نتایج به دست آمده همچنین از وضعیت نامناسب حقوق مالکیت در محیط کسب و کار کشور حکایت دارد.
وضعیت نامناسب حقوق مالکیت در محیط کسب و کار کشور مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی شاخص‌های انجام کسب و کار و معیارهای پایش محیط کسب و کار را معرفی و ارزیابی کرد؛ در این گزارش آمده است: ، در دوره زمانی تابستان 1389 ، مشکلات تامین مالی، مهمترین مشکل بنگاه‌ها بوده است. نتایج به دست آمده همچنین از وضعیت نامناسب حقوق مالکیت در محیط کسب و کار کشور حکایت دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/710.jpg وضعیت,نامناسب,حقوق,مالکیت,در,محیط,کسب,و,کار,کشور Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، دفتر مطالعات گروه کسب و کار مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب که پس از مطرح شدن بهبود محیط کسب و کار در اواخر دهه نود میلادی به عنوان راهبردی برای رشد و توسعه اقتصادی، موسسات مختلف بین‌المللی اقدام به تهیه و تدوین شاخص، برای بررسی محیط کسب و کار کشورهای مختلف و ارائه راهکار به کشورها برای بهبود این حوزه کرده‌اند، افزود: از مهمترین شاخص‌هایی که بدین منظور تهیه شد، «شاخص سهولت کسب و کار» (DB) و «شاخص پیمایش بنگاه‌ها» (ES) است که توسط بانک جهانی تهیه و ارائه می‌شود.

مرکز پژوهشها در این گزارش ضمن وارد کردن انتقادات جدی که به شاخص سهولت کسب و کار تهیه شده توسط بانک جهانی، روش‌شناسی تهیه شاخص پیمایش بنگاه‌ها را به تفصیل مورد بررسی قرار داد و اضافه کرد: از آنجا که گزارش پیمایش بنگاه، بنگاه‌های ایرانی را شامل نمی‌شود و نظر به محدودیت‌ها و ضعف‌های مهم گزارش‌های انجام کار بانک جهانی، گروه مطالعات محیط کسب و کار مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، با هدف ارائه تصویری هر چه دقیق‌تر از مشکلات تولید و سرمایه‌گذاری و روند تغییرات آنها در طول زمان و نیز با هدف ارائه نتایج اجرای سیاست‌ها و قوانین بر محیط کسب و کار ایران و همچنین انتقال نظرات بخش خصوصی به عنوان گروه‌های هدف قانون به نمایندگان محترم برای تصمیم‌گیری مناسب‌تر، از اردیبهشت ماه سال1389، تهیه گزارش پایش محیط کسب و کار ایران را آغاز کرده است.

دراین گزارش آمده است: در تهیه این گزارش همچنین سعی شده است با توجه به در نظر گرفتن مزایا و معایب 2 شاخص «سهولت کسب و کار» و شاخص «پیمایش بنگاه‌های بانک جهانی»، از ظرفیت‌های این 2 شاخص به خصوص شاخص دوم در تهیه شاخص ملی پایش محیط کسب و کار استفاده شود.

 در بخش پایانی این گزارش نتایج به دست آمده طی سه دوره گزارش پایش محیط کسب و کار ایران در جدولی  ارائه شده است. بر اساس نتایج به دست آمده، در دوره زمانی تابستان 1389 ، مشکلات تامین مالی، مهمترین مشکل بنگاه‌ها بوده است. نتایج به دست آمده همچنین از وضعیت نامناسب حقوق مالکیت در محیط کسب و کار کشور حکایت دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet