انتخابات ریاست جمهوری
1390/02/05 13:04:17
سرویس فرهنگی
رئیس فراکسیون ورزش:

فراکسیون ورزش‌های رزمی در چارچوب مقررات مجلس، یک فراکسیون رسمی نیست

رئیس فراکسیون ورزش مجلس با تأکید بر ضرورت طی کردن مراحل قانونی در مجلس شورای اسلامی برای تشکیل یک فراکسیون رسمی، گفت: فراکسیون ورزش‌های رزمی، مراحل قانونی تشکیل یک فراکسیون را طی نکرده است و در چارچوب مقررات مجلس یک فراکسیون رسمی و مستقل محسوب نمی‌شود.
فراکسیون ورزش‌های رزمی در چارچوب مقررات مجلس، یک فراکسیون رسمی نیست رئیس فراکسیون ورزش مجلس با تأکید بر ضرورت طی کردن مراحل قانونی در مجلس شورای اسلامی برای تشکیل یک فراکسیون رسمی، گفت: فراکسیون ورزش‌های رزمی، مراحل قانونی تشکیل یک فراکسیون را طی نکرده است و در چارچوب مقررات مجلس یک فراکسیون رسمی و مستقل محسوب نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3554.jpg فراکسیون,ورزش‌های,رزمی,در,چارچوب,مقررات,مجلس،,یک,فراکسیون,رسمی,نیست Icana

"امیدواررضایی میرقائد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان اینکه وجود چند فراکسیون ورزشی در مجلس قانونی و عملی نیست، تصریح کرد: تنها یک فراکسیون ورزش وجود دارد که مورد تأیید مجلس و هیئت رئیسه است و به صورت رسمی شکل گرفته و مراحل قانونی تأسیس یک فراکسیون را طی کرده است.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا با تشریح روند قانونی تشکیل یک فراکسیون در مجلس، اظهار داشت: هنگامی که تقاضای تشکیل یک فراکسیون به هیئت رئیسه مجلس منعکس می‌شود، یک نماینده از هیئت رئیسه، برگزاری انتخابات آزاد را به اطلاع نمایندگان می‌رساند و براساس مقررات خاصی، انتخابات آزاد برگزار می‌شود و بنابر نظارت هیئت رئیسه بر آن صحه گذاشته می‌شود.

رضایی ادامه داد: در نهایت پس از انتخابات و معرفی اعضا، فراکسیون رسما تأسیس می‌شود و جا و مکان و امکانات مورد نیاز در اختیار فراکسیون قرار می‌گیرد.

وی سایر محافل موجود در مجلس را خارج از حوزه فراکسیون‌های رسمی دانست و تصریح کرد: ممکن است برخی از نمایندگان محافلی را تشکیل دهند و موضوعاتی را در آن محافل مطرح کنند، اما این محافل غیررسمی است و در چارچوب مقررات مجلس قرار نمی‌گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به علاقه برخی از نمایندگان برای توجه بیشتر به حوزه ورزش‌های رزمی گفت: برخی از نمایندگان قصد داشتند که توجه بیشتری به ورزش رزمی بدهند، بنابراین ما به آنها پیشنهاد دادیم که به فراکسیون ورزش تقاضا بدهند و با مجوز فراکسیون ورزش، به عنوان یکی از کمیته های زیرمجموعه این فراکسیون فعالیت رسمی داشته باشند.

رضایی فعالیت در قالب کمیته زیرمجموعه فراکسیون ورزش را قانونی و رسمی توصیف کرد و ادامه داد: فراکسیون ورزش کمیته‌های فوتبال، کشتی، ورزش همگانی، طرح ها و لوایح و حقوقی را در زیرمجموعه خود دارد که هرکدام برای خود مسئولانی دارند و فعالیت می کنند. دوستان علاقه‌مند به ورزش های رزمی نیز می توانند تحت عنوان کمیته ای مانند سایر کمیته های فراکسیون ورزش فعالیت کنند که هم فعالیت آنها رسمی و در چارچوب باشد و هم فراکسیون بتواند از آنها حمایت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet