خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/05 13:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی خواستار شد

درخواست غرامت از فرانسه با طرح شکایت در دادگاه‌های بین‌المللی

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران، پرونده دریافت غرامت از شرکت فرانسوی مریو، وارد کننده خون‌های آلوده به ایران را با شکایت به دادگاه‌های بین‌المللی مجدداً به جریان بیندازد.
درخواست غرامت از فرانسه با طرح شکایت در دادگاه‌های بین‌المللی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران، پرونده دریافت غرامت از شرکت فرانسوی مریو، وارد کننده خون‌های آلوده به ایران را با شکایت به دادگاه‌های بین‌المللی مجدداً به جریان بیندازد. https://cdn.icana.ir/d/019/199.jpg درخواست,غرامت,از,فرانسه,با,طرح,شکایت,در,دادگاه‌های,بین‌المللی Icana

خلیل حیات مقدم نماینده مردم ماهشهر در خانه ملت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه پیش از 200 نفر از بیماران هموفیلی کشورمان پس از استفاده از این خون ها به ویروس ایدز متبلا گشته اند، گفت: دریافت غرامت با مذاکرات دیپلماسی امکان پذیر نیست، لذا جمهوری اسلامی ایران باید با قاطعیت و ارائه مدارک مستند و مستدل نسبت به دریافت غرامت به دادگاه بین المللی شکایت کند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بیان کرد: کمیسیون قضایی با برگزاری جلسات ویژه با وزیر بهداشت، مسئولان قوه قضائیه و نمایندگان دولت پیگیر دریافت این غرامت خواهد بود.

حیات مقدم گفت: مسئولان کشور باید ترتیبی اتخاذ کنند تا شرکت وارد کننده خون آلوده داوطلبانه غرامت را پرداخت و به علت تاخیر در پرداخت غرامت از بیماران، خانواده های آنان و ملت ایران عذرخواهی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet