ایام محرم 1398
1390/02/05 14:51:26
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکرمی:

تقویت امنیت و آرامش در کشور موجب پیشرفت جامعه می‌شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، از رسانه‌ها و تربیون‌ها و مطبوعات خواست تا ارزش امنیت و آرامش را برای همه تبیین کنند.
تقویت امنیت و آرامش در کشور موجب پیشرفت جامعه می‌شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، از رسانه‌ها و تربیون‌ها و مطبوعات خواست تا ارزش امنیت و آرامش را برای همه تبیین کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/625.jpg تقویت,امنیت,و,آرامش,در,کشور,موجب,پیشرفت,جامعه,می‌شود Icana

سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت حفظ آرامش روانی مردم در شرایط کنونی کشور، گفت: از قدم‌الایام عنوان می‌شده که دو نعمت وجود دارد که قدر آنها ناشناخته است یکی سلامتی و تندرستی و دوم امنیت و آرامش.

وی با تاکید بر رعایت و حفظ آرامش در جامعه انقلابی که در حال رشد، پیشرفت و جامعیت است، گفت: اگر می‌خواهیم جامعه به رشد خود ادامه دهد، باید به این مساله مهم توجه داشته باشیم.

به نظر وی، اگر این آرامش تبدیل به اضطراب، ناامنی و... شود، به طور طبیعی نه تنها نمی‌توانیم رشد کنیم، بلکه مدام در جا خواهیم زد.

نماینده مردم تهران در مجلس، با اشاره به خیزش‌ها و نهضت‌های مردمی در کشورهای عربی و اسلامی گفت: باید قدر این بیداری اسلامی را دانست و برای تثبیت، تحکیم و تقویت آن کوشید.

وی تصریح کرد: در داخل کشور نیز همین گونه است. اگر می‌خواهیم کشور کانون الهام، فکر و اندیشه باشد باید به این مساله بها داده و آن را ارزشمند سازیم تا برخی به صورت احساسی، دست به کارهایی نزنند که این آرامش را بهم ریخته و تبدیل به تشنج و اختلاف کنند.

عضو کمیته رسانه و هنر مجلس، یادآور شد: رسانه‌ها و تربیون‌ها و مطبوعات هم موظفند ارزش امنیت و آرامش را برای همه تبیین کرده و عوامل آن را اصلاح کنند و به هر مقداری که می‌توانند در تحکیم و تقویت آرامش و پیشرفت جامعه و رشد آن نقش زیادی داشته باشند.

اکرمی به تفاوت بین نقد و انتقاد و اعتراض و مخالفت هم اشاره کرد و گفت: قطعا در برابر دشمن خارجی اعتراض داریم، چرا که معتقدیم آنها انقلاب اسلامی ما را به رسمیت نشناخته و با جمهوری اسلامی ایران هم هیچ دیدار سازنده و بایسته‌ای ندارند.

وی افزود: مقام معظم رهبری هم بارها در این باره به بیگانگان نهیب می‌زنند و به مردم ایران نیز هشدار می‌دهند گول و فریب کسانی که اصل انقلاب ما را قبول ندارند نخورند، ولی در داخل خود هر گونه انتقاد و نقدی دارند بیان کنند.

عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس هم‌چنین در ارزیابی از تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص پرهیز از بیان اختلاف‌نظر از سوی مسوولان بین مردم و بهانه ندادن دست رسانه‌های بیگانه نیز، گفت: اختلاف‌نظر بین کارشناسان را امری مسلم و حتمی می‌دانیم، ولی باید همین نظرات در جاهایی که بحث کارشناسی مطرح است، عنوان شود نه این‌که دست توده مردم و یا بیگانه بیافتد.

اکرمی معتقد است: باید در جلسات کارشناسی، حقیقت مطلب بازگو شود تا به یک جمع‌بندی مناسبی برسند، اما بیرون از جلسات برگزار شده دیگر نباید مسائل را تریبونی کرد، چرا که این کار، ممکن است خود به خود موجب شکاف در داخل و سوءاستفاده در خارج شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet