خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/06 10:58:08
سرویس فرهنگی
حسینی با استقبال از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کیش:

سینما؛ ابزار مناسبی برای گسترش تعاملات فرهنگی بین‌المللی است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه جشنواره‌های بین‌المللی فیلم زمینه را برای گسترش تعاملات فرهنگی بین‎‌المللی فراهم خواهد کرد، گفت: اینگونه جشنواره‌ها علاوه براینکه زمینه را برای عرضه فرهنگ ایرانی و اسلامی فراهم خواهد کرد، به رونق اقتصاد عرصه هنر نیز کمک می کند.
سینما؛ ابزار مناسبی برای گسترش تعاملات فرهنگی بین‌المللی است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه جشنواره‌های بین‌المللی فیلم زمینه را برای گسترش تعاملات فرهنگی بین‎‌المللی فراهم خواهد کرد، گفت: اینگونه جشنواره‌ها علاوه براینکه زمینه را برای عرضه فرهنگ ایرانی و اسلامی فراهم خواهد کرد، به رونق اقتصاد عرصه هنر نیز کمک می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/3620.jpg سینما؛,ابزار,مناسبی,برای,گسترش,تعاملات,فرهنگی,بین‌المللی,است Icana

"سید علی حسینی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، برگزاری جشنواره‌های بین‌المللی فیلم از جمله جشنواره فیلم کیش را فرصت مناسبی برای گسترش تعاملات فرهنگی بین کشور‌های مختلف دانست و گفت: سینما یکی از موثر‌ترین ابزار‌های ایجاد ارتباطات فرهنگی با کشور‌ها است که توجه به آن و تلاش برای حضور در عرصه‌های بین المللی فیلم می‌تواند از جنبه‌های گوناگون برای کشور ما مفید باشد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی تقویت اقتصاد فرهنگ و هنر را از نکات مثبت برگزاری و شرکت در جشنواره‌های بین‌المللی فیلم توصیف و تصریح کرد: حضور در این جشنواره‌ها و یا برگزاری اینگونه جشنواره‌ها در کشور علاوه براینکه می‌تواند امکان و زمینه حضور ایران در عرصه بین المللی فیلم را تقویت کند، به رشد و ارتقای اقتصاد سینمای کشور نیز کمک خواهد کرد.

حسینی جشنواره‌های بین‌المللی فیلم را فرصتی برای عرضه تاریخچه و پتانسیل فرهنگی کشور‌ها معرفی و تاکید کرد: کشور‌های شرکت کننده در جشنواره با اکران و نمایش فیلم‌های خود نمایشی جامع و کامل  در ارتباط با بیان پتانسیل‌های فرهنگی خود دارند و این جشنواره‌ها فرصتی برای ارائه بهتر فرهنگ کشورها به یکدیگر است.

وی سینما را به دلیل جذابیت خاص و مخاطب گسترده از مهم‌ترین ابزارهای ایجاد تعامل فرهنگی بین کشور‌هایی که فاصله‌های جغرافیایی زیادی دارند دانست و افزود: سینما عرصه‌ای است که در آن می‌توان هر تفکری را به مخاطب القا کرد پس باید از این ظرفیت در جهت ایجاد روابط فرهنگی مناسب و تبیین صلح و دوستی در سرلوحه روابط بین کشور‌ها استفاده کرد.

نخستین جشنواره بین‌المللی «فیلم کیش» روز یکشنبه با حضور پرشور سینماگران و مهمانان خارجی در مرکز همایش‌های خلیج فارس جزیره کیش کلید خورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet