ایام محرم 1398
1390/02/05 15:02:13
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون شوراها:

ایجاد التهاب در جامعه بویژه در شرایط فعلی، خلاف عقل و شرع است

یک عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان نیروی انتظامی بر لزوم حفظ امنیت روانی جامعه، گفت: مسوولان و نخبگان سیاسی و فرهنگی، مسوولیت سنگینی در این باره دارند چرا که موضع‌گیری‌های گاه به گاه آنها باعث ایجاد مشکل در جامعه می‌شود.
ایجاد التهاب در جامعه بویژه در شرایط فعلی، خلاف عقل و شرع است یک عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان نیروی انتظامی بر لزوم حفظ امنیت روانی جامعه، گفت: مسوولان و نخبگان سیاسی و فرهنگی، مسوولیت سنگینی در این باره دارند چرا که موضع‌گیری‌های گاه به گاه آنها باعث ایجاد مشکل در جامعه می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/320.jpg ایجاد,التهاب,در,جامعه,بویژه,در,شرایط,فعلی،,خلاف,عقل,و,شرع,است Icana

محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: وظیفه شیاطین این است که بر طبل ترس، وحشت، ناامنی، اختلاف، القاء دوگانگی و ایجاد شکاف در جامعه بکوبند و ما باید مراقبت کنیم تا چنین بهانه‌هایی را بدست شیاطین ندهیم.

وی افزود: رسانه‌ها نیز به عنوان کانال ارتباطی باید خیلی حساس باشند و همه چیز را نقل نکنند؛ لازم نیست برای جلب توجه مخاطب و فروش بیشتر هر چیزی را در سطح افکار عمومی منتشر کرد، بسیاری از مسائل گفته می‌شود اما اگر صلاح نظام در طرح آن نباشد، نباید در جامعه انعکاس یابد.

این عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ما باید زیرک باشیم تا بهانه بدست دشمن ندهیم، حضرت آقا حتی می‌گویند جلوی مردم اخم نکنید و وانمود کنید اختلافی وجود ندارد اما اینکه بعضی کج‌فهم هستند، اعمال سلیقه می‌کنند و خودشان تشخیص مصلحت می‌کنند، چیزی جز جهالت و آلت دست دشمن شدن نیست و اینان بهانه را برای دشمن فراهم می‌کند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: ما باید در اظهارات خود دقت بیشتری داشته باشیم و از رهبری که نشان دادند در گردنه‌های سخت ناخدای حاذقی برای ما هستند تبعیت کنیم، چرا که اگر توصیه‌های ایشان را به عنوان یک انسان خودساخته مهذب، حکیم، فرزانه و سیاست‌مدار گوش دهیم دچار مخاطرات نمی‌شویم.

ابطحی ادامه داد: باید بصیرت ما اینقدر زیاد باشد و بینش‌مان اینقدر عمیق که احتیاجی نباشد ایشان نهیب بزنند و وارد این مباحث شوند، مقام معظم رهبری چندین بار در سخنان خود گفته‌اند که انتقادها بجا باشد و دعواهایی که جنبه خصوصی دارد در مجالس خصوصی برطرف شود، چرا که کشاندن آن به سطح جامعه ایجاد التهاب و تشویش می‌کند، ما هم به حکم عقل و شرع باید به سخنان ولی فقیه عمل کنیم، همانطور که عقل سیاسی هم ایجاب می‌کند که به قانون اساسی که ایشان را فصل‌الخطاب می‌دانند احترام بگذاریم.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: من معتقدم این حوادث و جریانات مردم را آب‌دیده و مسوولین ما را هوشیارتر می‌کند تا آب به آسیاب دشمن ریخته نشود.

این عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سخنان دبیر کل اتحادیه عرب، خاطر نشان کرد: عمرو موسی گفته که انقلاب‌ها به ایران هم می‌رسد، اینها منتظر چنین مسائلی هستند، پس ما نباید بهانه بدست آنها بدهیم، الحمدالله مملکت ما در حال آرامش است و کارها به خوبی پیش می‌رود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هدفمندی یارانه‌ها به همت دولت خدمتگزار و همراهی مردم اجرا می‌شود، سال جهاد اقتصادی را پیش‌رو داریم و در آستانه انتخابات مجلس هستیم، لذا اگر در این شرایط فردی، مسوولی و یا گروهی خدای ناکرده عملی انجام دهند که التهابی را در جامعه ایجاد کنند مطمئنا این خلاف عقل و شرع خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet