ایام محرم 1398
1390/02/06 18:06:13
سرویس اجتماعی
صمدفدایی:

تغییرخودسرانه ساعات کاری خلاف قانون است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره سخنان معاونت توسعه مدیریت ‌و سرمایه انسانی رئیس‌جمهوری و قانونی خواندن کاهش ساعت اداری گفت: صحبت‌های اخیر"لطف‌الله فروزنده" جای تامل دارد چرا که تغییرخودسرانه ساعات کاری خلاف قانون است و باید به تصویب مجلس برسد.
تغییرخودسرانه ساعات کاری خلاف قانون است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره سخنان معاونت توسعه مدیریت ‌و سرمایه انسانی رئیس‌جمهوری و قانونی خواندن کاهش ساعت اداری گفت: صحبت‌های اخیر"لطف‌الله فروزنده" جای تامل دارد چرا که تغییرخودسرانه ساعات کاری خلاف قانون است و باید به تصویب مجلس برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/1318.jpg تغییرخودسرانه,ساعات,کاری,خلاف,قانون,است Icana

"صمد فدایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت ((www.icana.ir، اظهار کرد: این ابلاغیه نص صریح قانون مدیریت خدمات کشوری است که طبق آن 44 ساعت کار موظف برای کارکنان دولت در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس ادامه داد: این تغییر، جابجایی و یا کاهش ساعت کاری ادارات با آن قانون تناقض دارد.

وی همچنین افزود: این درحالی است که ایشان برای توجیه این کار به قانون "مبارزه با فضای آلوده" استناد کرده‌اند، در حالی که این قانون در شرایط خاص استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: قانون  مدیریت خدمات کشوری این اختیار را به دولت نداده که در طول سال، ساعت کار را کاهش دهد. در ضمن اگر به استناد به این قانون ساعت کار ادارات تهران و کانشهرها در سال کاهش پیدا کرده است ، چرا این قانون در استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه که با پدیده گردوغبار روبه‌روهستند، اجرا نمی‌شود؟

فدایی تاکید کرد: در رابطه با آلودگی استان‌ها و شهرهای مرزی و جنوبی کشور تصمیم جدی وجود ندارد؛ اما در تهران و کلان‌شهرها چه اتفاقی افتاده که ساعت کار ادارات را به این شکل در طول سال کاهش داده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قانون مبارزه با فضای آلوده این اختیار به دولت داده است که در برخی از روزهایی که میزان آلاینده‌های هوا افزایش پیدا می‌کند چند روز و یا یک هفته ساعت کار تغییرکند، نه اینکه در طول سال ساعت کاری کارکنان دولت به اسم آلودگی هوا کاهش پیدا کند.

هفته‌گذشته سازمان بازرسی کل کشور خواستار بازگرداندن ساعات کار کارکنان دولت به وضعیت قبل از آلودگی هوا شد. "مصطفی پورمحمدی" رئیس این سازمان اعلام کرده بود که از دیوان عدالت اداری خواسته است مصوبه دولت برای تغییر ساعت کار ادارات دولتی را لغو کند. این درحالی است "لطف الله فروزنده"، معاون توسعه مدیریت وسرمایه انسانی رئیس‌جمهوردر این رابطه گفت: کاهش ساعات کار در تهران باید در دیوان عدالت اداری بررسی شود اما از نظر ما تخلف نیست. لطف الله فروزنده افزود: دولت بر اساس قانون مبارزه با فضای آلوده در شورای ترافیک و محیط زیست در موارد به خطر افتادن سلامت مردم تصمیم اتخاذ می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet