خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/05 15:31:58
سرویس اقتصادی
فرهنگی، تغییرات تلفیق در لایحه بودجه 90 را تشریح کرد

بودجه کشور همچنان به کمربند نفت آویزان است

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان این که کمیسیون تلفیق بودجه ۹۰ کل کشور در لایحه بودجه پیشنهادی دولت، تا حدودی تغییر ایجاد کرد، گفت: اما همچنان وابستگی بودجه امسال به نفت کاهش نیافته است.
بودجه کشور همچنان به کمربند نفت آویزان است عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان این که کمیسیون تلفیق بودجه 90 کل کشور در لایحه بودجه پیشنهادی دولت، تا حدودی تغییر ایجاد کرد، گفت: اما همچنان وابستگی بودجه امسال به نفت کاهش نیافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/2075.jpg بودجه,کشور,همچنان,به,کمربند,نفت,آویزان,است Icana

"محمد حسین فرهنگی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، تصریح کرد: با وجود این که یکی از احکام قانون برنامه پنجم توسعه کشور بر کاهش وابستگی لایحه بودجه به درآمد حاصل از فروش نفت تأکید داشت، اما سند مالی کل کشور سال 90 همچنان وابستگی 50 درصدی به نفت دارد.  

نماینده مردم تبریز، اسکو، آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید دوباره بر این که برخی بندهای بودجه با قانون برنامه پنجم توسعه مطابقت ندارد، ادامه داد: در کمیسیون تلفیق برخی از بندهای بودجه 90 تغییر کرد، اما در کلیات لایحه تغییری رخ نداد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: گزارش نهایی کمیسیون تلفیق از بودجه سال 90 تکثیر و امروز (دوشنبه پنجم اردیبهشت) در بین نمایندگان توزیع شد تا فردا (سه شنبه 6 اردیبهشت) در صحن علنی بررسی شود.

بودجه امسال - سالی که از سوی مقام معظم رهبری سال جهاد اقتصادی نامگذاری شده - با 75 روز تأخیر در شرایطی به مجلس ارسال شد که نمایندگان زمان قانونی بررسی این لایحه را در اختیار نداشتند تا جایی که قوه مقننه مجبور شد مجوز دو ماهه‌ای را برای تأمین مخارج ماه‌های نخست سال جهاد اقتصادی، به دولت بدهد تا در این ماه‌ها، اداره کشور با مشکل روبه‌رو نشود.

نمایندگان، کمیسیون تلفیق و مجلس بلافاصله پس از تعطیلات نوروزی کار بررسی بودجه 90 را از سر گرفتند تا سرانجام گزارش نهایی و دقیق کمیسیون تلفیق از سند مالی کل کشور، فردا در صحن علنی بررسی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet