ایام محرم 1398
1390/02/05 15:48:23
سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

تغییر ساعت کار ادارات به درخواست مردم انجام شده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: تغییر ساعت کار ادارات به درخواست مردم بوده است و دولت تمهیداتی خوبی را برای پیشگیری از افزایش میزان آلاینده‌های هوا در نظر گرفته است.
تغییر ساعت کار ادارات به درخواست مردم انجام شده است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: تغییر ساعت کار ادارات به درخواست مردم بوده است و دولت تمهیداتی خوبی را برای پیشگیری از افزایش میزان آلاینده‌های هوا در نظر گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/662.jpg تغییر,ساعت,کار,ادارات,به,درخواست,مردم,انجام,شده,است Icana

"سیدعلی محمد موسوی مبارکه" درگفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، اظهار کرد: تغییر ساعت کار ادارات و اختلاف بر سر این موضوع میان دولت و مجلس چند سالی است که مدام تکرار می‌شود، دولت در گذشته نیز اقدام به این کار کرده بود و نمونه آن تغییر ساعت کار ادارات دولتی در ماه مبارک رمضان بود، که رضایت مردم را به دنبال داشت.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون دولت تصمیم گرفته به طور ثابت اقدام به تغییر ساعت کار ادارات کند؛ چرا که دولتی‌ها به طور مرتب با مردم در ارتباط‌ هستند و احتمالا این اقدام بنا به خواسته مردم بوده است.

وی همچنین افزود: اگر دولت به قانون "مبارزه با فضای آلوده" استناد کرده به این دلیل است که آلودگی هوا به طور کلی برطرف نشده و دائما درحال تغییر است. 

وی ادامه داد: بالاخره ساعت کاری باید تغییر می‌کرد، واقعا این حجم از ترافیک وآلودگی قابل تحمل نیست، ما که نباید منتظر باشیم که میزان آلودگی هوا به شرایط اضطراری برسد تا مجبور به تعطیلی و یا کاهش ساعت کاری ادارات شویم؛ اینگونه تمهیداتی برای پیشگیری انجام می‌شود. راه کار اساسی برای مبارزه با آلودگی هوا همین کاهش ساعت کار ادارات است.

وی تصریح کرد: درست است که تغییر ساعت کار اداری بدون مصوبه قانونی انجام شده است؛ اما به طور قطع دولت نظر مجلس را هم خواهد پرسید.

هفته‌گذشته سازمان بازرسی کل کشور خواستار بازگرداندن ساعات کار کارکنان دولت به وضعیت قبل از آلودگی هوا شد.

"مصطفی پورمحمدی" رئیس این سازمان اعلام کرده بود که از دیوان عدالت اداری خواسته است مصوبه دولت برای تغییر ساعت کار ادارات دولتی را لغو کند؛ این درحالی است "لطف الله فروزنده"، معاون توسعه مدیریت وسرمایه انسانی رئیس‌جمهوردر این رابطه گفت: کاهش ساعات کار در تهران باید در دیوان عدالت اداری بررسی شود اما از نظر ما تخلف نیست. 

فروزنده افزود: دولت بر اساس قانون مبارزه با فضای آلوده در شورای ترافیک و محیط زیست در موارد به خطر افتادن سلامت مردم تصمیم اتخاذ می کند.

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet