خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/05 16:27:09
سرویس سیاسی
رییس فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری:

رسانه‏ها و مسئولان از انتقاد کینه‎توزانه پرهیز کنند

رییس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان ولایت فقیه در دیدار با وزیر کشور، فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی، گفت: رسانه‏ها و مسئولان از انتقاد کینه‎توزانه پرهیز کنند و در مسیر انتقاد سازنده گام بردارند.
رسانه‏ها و مسئولان از انتقاد کینه‎توزانه پرهیز کنند رییس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان ولایت فقیه در دیدار با وزیر کشور، فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی، گفت: رسانه‏ها و مسئولان از انتقاد کینه‎توزانه پرهیز کنند و در مسیر انتقاد سازنده گام بردارند. https://cdn.icana.ir/d/019/2541.jpg رسانه‏ها,و,مسئولان,از,انتقاد,کینه‎توزانه,پرهیز,کنند Icana

"محمدتقی رهبر" در گفت‎وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با وزیر کشور مبنی بر اینکه" نباید ازگفته‎ها و یا نوشته‏های ما برداشت اختلاف شود و اگر هم اختلاف نظری است، نباید بهانه به دست رسانه‎های بیگانه داد"، گفت: رسانه‎ها می‎توانند در زمینه تأمین آرامش کشور، نقش مهمی را ایفا کنند، برای دستیابی به این مهم، رسانه‎ها نباید از موضوع‎های مختلف سوء استفاده کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس، با اشاره به شیوه نادرست فعالیت برخی رسانه‎‏های طرفدار و منتقد دولت، افزود: گاهی دیده می‎شود که برخی از رسانه‎های دولتی به دلیل وابستگی به دولت، حاضر به پذیرش هیچ‎گونه انتقادی در رابطه با دولت نیستند و از سوی دیگر برخی از رسانه‎های منتقد نیز، نسبت به برخی از فعالیت‎های مثبت دولت، بی‎توجهی نشان می‎دهند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی در بخشی از سخنان خود به گله‎مندی مقام معظم رهبری نسبت به فعالیت "خبرگزاری ایرنا" در رابطه با اتفاق‎های وزارت اطلاعات اشاره کرد و گفت: در رابطه با اتفاق‎های وزارت اطلاعات، این خبرگزاری کار را به جایی رساند که مقام معظم رهبری خودشان، زبان به گلایه از نحوه عملکرد ایرنا گشودند.

وی با بیان این موضوع که روزنامه ایران حاضر نیست، کلمه‎ای از دولت انتقاد کند، تصریح کرد: ما شاهد این روند غلط از سوی رسانه‎های منتقد دولت هستیم، به نحوی که در این رسانه‎ها، یک نکته مثبت از دولت بیان نمی‎شود.

 رسانه‎ها باید جامعه را به سوی واقعیت هدایت کنند

رییس فراکسیون روحانیون مجلس، به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه رسانه‎ها باید جامعه را به سوی واقعیت‎ها هدایت کنند، افزود: رسانه‎ها برای انتقاد باید اصل انصاف و صداقت را مراعات کنند و در کنار بیان انتقادهای سازنده، نکات مثبت فعالیت مسئولان را نیز انتقال دهند.

رهبر در پایان تأکید کرد: رسانه‎ها و مسئولان باید منصف باشند تا زمینه را برای آسیب رساندن به منافع کشور و نظام مهیا نکنند.

مقام معظم رهبری، روز یکشنبه -4 اردیبهشت - در دیدار وزیر کشور، جمعی ازفرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی، تأمین امنیت بویژه امنیت اخلاقی وروانی جامعه را یکی از مهمترین وظایف نیروی انتظامی دانستند و با اشاره به مسئولیت سنگین رسانه‎ها، مطبوعات، گروه‎ها و افراد تأثیرگذار برای حفظ آرامش روانی مردم، تاکید کردند: شرایط کنونی کشور بسیار آرام و روحیه مردم هم مستحکم است. بنابراین مسئولان، نخبگان سیاسی و فرهنگی ،فعالان مطبوعات و رسانه‎های مجازی نباید بگونه‌ای سخن بگویند و یا مطلبی منتشر کنند که القای نبود آرامش و دو دستگی در کشور شود، زیرا این موضوع،خلاف واقع است.

ایشان در بخشی از صحبت‏‎هایشان  بااشاره به تلاش رسانه‎های بیگانه برای بزرگنمایی برخی اختلاف نظرها، تأکیدکردند: نباید از گفته‎ها و یا نوشته‎های ما برداشت اختلاف شود و اگر هم اختلاف نظری است، نباید جلوی مردم اخم کرد و بهانه به دست رسانه‎های بیگانه داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet