هدر موبایل
1390/02/05 16:10:04
سرویس بین الملل
کواکبیان:

اتحاد تهران و قاهره خوشایند قدرت‌های غربی نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ناخوشایندی کشورهای عربی از برقراری ارتباط میان تهران و قاهره، یادآور شد: اتحاد مصر و ایران موقعیت حاکمان وابسته عربی را با چالش جدی مواجه می‌کند.
اتحاد تهران و قاهره خوشایند قدرت‌های غربی نیست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ناخوشایندی کشورهای عربی از برقراری ارتباط میان تهران و قاهره، یادآور شد: اتحاد مصر و ایران موقعیت حاکمان وابسته عربی را با چالش جدی مواجه می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/3640.jpg اتحاد,تهران,و,قاهره,خوشایند,قدرت‌های,غربی,نیست Icana

"مصطفی کواکبیان" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، راجع به فشار کشورهای عربی به مصر برای جلوگیری از برقراری رابطه با ایران، گفت: ایران و مصر دو کشور تأثیرگذار در جهان اسلام محسوب می‌شوند که برقراری رابطه بین این دو، منافع استکبار جهانی و ایادی آن را در منطقه به شدت در خطر می‌اندازد.

نماینده سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نزدیک شدن تهران و قاهره به هم نه تنها خوشایند رژیم صهیونیستی و قدرت‌های غربی نیست، بلکه موقعیت حاکمان وابسته عربی را نیز با چالش جدی مواجه می‌کند.

وی افزود: صهیونیست‌ها از گسترش تفکر ناب اسلام سیاسی به شدت نگران هستند و به هرگونه تلاشی برای ممانعت از بسط آن دست می‌زنند. آنها کشورهای حاشیه خلیج فارس را برای حفظ تاج و تخت خود تحریک می‌کنند تا علیه ایران به طرح ادعاهای واهی بپردازند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سیاست ایران هراسی بیش از گذشته در دستور کار حکام عرب تحت سلطه غرب قرار دارد، اظهار کرد: دستگاه دیپلماسی باید برای برقراری رابطه با مصر برنامه ریزی کند و تلاش نماید تا بعداز انجام این کار، مناسبات دوستی تنگاتنگی بین تهران و قاهره شکل گیرد.

وی ادامه داد: اتحاد مصر و ایران صلاح و منفعت همه مسلمانان دنیا را تامین می‌کند که مهم‌ترین حسن آن تضعیف موقعیت رژیم صهیونیستی در خاورمیانه است. از این رو سفرهای دیپلماتیک بین دو کشور باید گسترش یابد و محدود به سفر محمد خزاعی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد نشود.

با توجه به تحولات پیش آمده در منطقه، کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس در تلاش هستند مانع ازسرگیری رابطه دیپلماتیک میان ایران و مصر شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet