هدر موبایل
1390/02/05 16:08:34
سرویس فرهنگی
بت کلیا با اشاره به دیدار نمایندگان اقلیت‌های دینی با رئیس قوه قضائیه:

قوه قضائیه توجه ویژه‌ای به حل مشکلات حقوقی اقلیت‌های دینی دارد

نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس با اشاره به نتایج مثبت دیدار نمایندگان اقلیت‌های دینی با رئیس قوه قضائیه، گفت: قوه قضائیه و بویژه رئیس این قوه، توجه و اهتمام نظر ویژه‌ای به حل مشکلات حقوقی و پرونده‌های اقلیت‌های مذهبی دارد.
قوه قضائیه توجه ویژه‌ای به حل مشکلات حقوقی اقلیت‌های دینی دارد نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس با اشاره به نتایج مثبت دیدار نمایندگان اقلیت‌های دینی با رئیس قوه قضائیه، گفت: قوه قضائیه و بویژه رئیس این قوه، توجه و اهتمام نظر ویژه‌ای به حل مشکلات حقوقی و پرونده‌های اقلیت‌های مذهبی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/719.jpg قوه,قضائیه,توجه,ویژه‌ای,به,حل,مشکلات,حقوقی,اقلیت‌های,دینی,دارد Icana

"یوناتن بت کلیا" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، نتایج دیدار نمایندگان اقلیت‌های دینی با رئیس قوه قضائیه را مثبت و قابل توجه ارزیابی کرد و اظهار داشت: در این دیدار که اولین دیدار نمایندگان اقلیت‌های دینی با رئیس قوه قضائیه بود، در خصوص مشکلات و مسائلی که به لحاظ شرعی و قانونی برای اقلیت‌های دینی وجود دارد بحث و تبادل نظر شد.

نماینده آشوریان و کلدانیان مجلس با اشاره به مهم‌ترین محورهای دیدار اقلیت‌های دینی با رئیس قوه قضائیه، تصریح کرد: مسئله ماده 881 مکرر قانون مدنی که درباره اقلیت‌های دینی است، مسئله قصاص و پرونده‌های معلق مربوط به اقلیت‌های دینی از مهم‌ترین بحث‌های مطرح‌شده در این دیدار مشترک بود.

بت کلیا همکاری قوه قضائیه برای حل مشکلات قانونی و حقوقی اقلیت‌های دینی را مطلوب دانست و تأکید کرد: رئیس قوه قضائیه در راستای حل مشکلات و تسریع در رسیدگی به پرونده‌های حقوقی اقلیت‌های دینی، قول همکاری جدی و مساعدت داده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به قول مساعدت و توجه ویژه رئیس قوه قضائیه، مشکلات حقوقی و پرونده‌های معلق‌مانده اقلیت‌های دینی مرتفع شود و احقاق حق قانونی اقلیت‌های دینی کشور محقق گردد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان با اشاره به همکاری و همراهی معاونت پارلمانی قوه قضائیه با نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس، گفت: رئیس قوه قضائیه مقرر کرده است تا در صورت لزوم افرادی به صورت مستقیم با نمایندگان اقلیت‌های دینی در ارتباط باشند و پیگیری مطالبات و خواسته‌های آنان را برعهده بگیرند.

در هفته جاری رییس قوه قضاییه در دیدار نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس شورای اسلامی بر رعایت حقوق اقلیت‌های دینی حسب قانون اساسی و شرع مقدس اسلام تاکید کرد.

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر ضرورت توجه به حقوق اقلیت‌های دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی به درستی، بر رعایت حقوق اقلیت‌های دینی تاکید شده است و برحسب شرع و دین مبین اسلام نیز همه ما موظف به رعایت و احترام به حقوق آنان هستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet