ایام محرم 1398
1390/02/07 11:01:39
سرویس فرهنگی
جعفری با اشاره به استعفای جمعی از مدیران تئاتر به دلیل نابسامانی مالی این حوزه:

شان نظارتی کمیسیون فرهنگی هنوز استوار است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس استعفای مدیران یک وزارتخانه و سازمان را به دلیل مسائل مالی، با وجود قطب نظارتی و قضایی در کشور غیر منطقی دانست و تاکید کرد: مبالغی که از جانب فعالان تئاتر به عنوان طلب از وزارت ارشاد مطرح است در صورتیکه براساس سند قانونی و مکتوب به ثبت رسیده باشد، قابل پیگیری است و فعالان آن عرصه می‌توانند با مراجعه به کمیسیون فرهنگی مجلس مسئله را مطرح کنند تا پیگیری های لازم صورت گیرد.
شان نظارتی کمیسیون فرهنگی هنوز استوار است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس استعفای مدیران یک وزارتخانه و سازمان را به دلیل مسائل مالی، با وجود قطب نظارتی و قضایی در کشور غیر منطقی دانست و تاکید کرد: مبالغی که از جانب فعالان تئاتر به عنوان طلب از وزارت ارشاد مطرح است در صورتیکه براساس سند قانونی و مکتوب به ثبت رسیده باشد، قابل پیگیری است و فعالان آن عرصه می‌توانند با مراجعه به کمیسیون فرهنگی مجلس مسئله را مطرح کنند تا پیگیری های لازم صورت گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2767.jpg شان,نظارتی,کمیسیون,فرهنگی,هنوز,استوار,است Icana

"بهروز جعفری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به خبرهایی مبنی بر استعفای مدیران تئا‌تر به دلیل شرایط مالی این حوزه در کشور، گفت: براساس اینگونه خبرها  نمی‌توان قضاوت کرد و یک کمیته ویژه باید به بررسی دلیل استعفای تعداد زیادی از فعالان این حوزه در یک بازه زمانی کوتاه بپردازد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی دلایل مالی را برای استعفای یک مدیر کافی و موجه ندانست و افزود: اگر بدهی معوقه‌ای است و یا مشکلی در ارتباط با هزینه‌هایی که باید از جانب ارشاد پرداخت می‌شده و نشده است وجود دارد، استعفا چاره کار نیست ومدیران و مسئولان این حوزه باید از طریق قانونی به نهاد‌های مسئول مراجعه و طرح شکایت کنند تا ادعایشان بررسی شود.

جعفری خواستار پرهیز از پرداختن به حواشی در هنگام مواجه با این مسائل شد و گفت: مبالغی که از جانب فعالان تئاتر به عنوان طلب از وزارت ارشاد مطرح می‌شود در صورتی که براساس سند قانونی و مکتوب به ثبت رسیده باشد، قابل پیگیری است و فعالان این عرصه می‌توانند با مراجعه به کمیسیون فرهنگی مجلس مسئله را مطرح کنند تا پیگیری های لازم صورت گیرد.

وی با توجه به‌شان نظارتی مجلس تاکید کرد: دیوان محاسبات کشور بازوی اجرایی مجلس در بحث نظارت بر تحویل تخصیصات مالی وزارتخانه‌ها به مراکز مختلف است و مجلس از طریق این دیوان در سطح کلان و کلی نقش نظارتی خود را در حوزه صحت و سلامت تحویل بودجه‌های تخصیص داده شده انجام می‌دهد.

جعفری استعفای مدیران یک وزارتخانه و سازمان را به دلیل مسائل مالی، با وجود قطب نظارتی و قضایی در کشورغیر منطقی توصیف و تصریح کرد: وزارت ارشاد اگر بدهی دارد باید پرداخت کند و قبل از آن صحت وجوداین بدهی باید مورد بررسی قرار بگیرد اما استعفا به دلیل مسائل بحرانی مالی در سیستمی که ارگان‌های نظارتی برای پاسخگویی وپیگیری فعال هستندمنطقی نیست.

وی تاکید کرد: اظهارات مسئولین ارشاد و معترضان باید در راستای هم شنیده شود و مجلس مثل همیشه در صورت مراجعه افراد به آن، آماده رسیدگی به حقوق معوقه مردم از هر صنفی در صورت صحت موضوع است و در ارتباط با پیگیری معضلات ،رسالت نظارتی خود را انجام می دهد اما از رفتار‌های غیر معقول حمایتی نمی‌کند.

طی روزهای گذشته اخبار و اطلاعاتی در میان اهالی تئا‌تر منعکس شده است که مهم‌ترین آن‌ها مربوط به استعفای محمد حیدری دبیر سی‌امین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر و حسین مسافرآستانه مدیرکل هنرهای نمایشی است. جشنواره بیست و نهم تئا‌تر فجر نتوانست آنگونه که باید به تعهدات مالی خود در قبال گروه‌های نمایشی عمل کند و قرارداد‌ها و تسویه آن‌ها به سال ۹۰ موکول شد. شرایط مالی حاضر یکی از دلایلی می‌تواند باشد که در صورت جدی بودن خبر استعفای محمد حیدری مطرح است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet