شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/02/05 20:38:00
سرویس استان ها
نصرالله ترابی‌قهفرحی:

ساخت سد و آب‌بند از خطر سیل جلوگیری می‌کند

نماینده مردم شهرکرد در مجلس با بیان این که سالانه در استان چهارمحال و بختیاری یازده میلیارد متر مکعب باران می‌بارد، گفت: تنها راه جلوگیری از خطر سیل ایجاد آب‌بند‌های فرعی و سد است.
ساخت سد و آب‌بند از خطر سیل جلوگیری می‌کند نماینده مردم شهرکرد در مجلس با بیان این که سالانه در استان چهارمحال و بختیاری یازده میلیارد متر مکعب باران می‌بارد، گفت: تنها راه جلوگیری از خطر سیل ایجاد آب‌بند‌های فرعی و سد است. https://cdn.icana.ir/d/019/3231.jpg ساخت,سد,و,آب‌بند,از,خطر,سیل,جلوگیری,می‌کند Icana

"نصرالله ترابی‌قهفرحی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: سیلاب‌ها دارای بیشترین پتانسیل خسارت در بین بلایای طبیعی در جهان و به‌ویژه در ایران به دلیل  نبود استحکام هستند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، درباره میزان بارش باران در استان چهارمحال و بختیاری، افزود: خوشبختانه در سال 89 میزان بارش باران حدود یازده میلیارد مترمکعب بوده است.

ترابی درباره نبود امکانات برای جلوگیری از بلایای طبیعی مثل سیلاب، تصریح کرد: متأسفانه بیشتر شهرهای استان چهارمحال و بختیاری از نبود مسیل برای انتقال سیلاب‌ها رنج می‌کشند که این موضوع خسارات فراوانی را به خانه‌ها وارد می‌کند.

وی افزود: مهار سیلاب شامل فرآیندهای خاصی است که با فراهم آوردن و بهره‌برداری از سازه‌های طراحی شده مثل سد و آب‌بند‌های فرعی اثرات تخریبی سیل را برطرف می‌کنند یا کاهش می‌دهند، که این امر با انحراف، یا نگهداری جریان سیلاب تا حدی که از لحاظ اقتصادی امکان‌پذیر باشد، انجام می‌شود.     

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس، تأکید کرد: آنچه در بلایای طبیعی مثل سیل  مهم به‌شمار می‌آید، مدیریت بحران است.

این در حالی است ستاد حوادث غیرمترقبه چهارمحال و بختیاری در باره جاری شدن سیل و احتمال رانش زمین در چند روز آینده هشدار داده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet