ایام محرم 1398
1390/02/06 15:09:25
سرویس سیاسی
ابراهیمی:

باید در وزارت خارجه تغییرات ساختاری جدی صورت گیرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یا اشاره به سخنان وزیر خارجه مبنی بر تغییرات ساختاری در وزارت امور خارجه، تاکید کرد: برای پویایی هر چه بیشتر وزارت امور خارجه تغییرات ساختاری در این وزارتخانه ضروری است.
باید در وزارت خارجه تغییرات ساختاری جدی صورت گیرد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یا اشاره به سخنان وزیر خارجه مبنی بر تغییرات ساختاری در وزارت امور خارجه، تاکید کرد: برای پویایی هر چه بیشتر وزارت امور خارجه تغییرات ساختاری در این وزارتخانه ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/2073.jpg باید,در,وزارت,خارجه,تغییرات,ساختاری,جدی,صورت,گیرد Icana

"حسین ابراهیمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: اکثریت اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد بودند که باید در وزارت خارجه تغییرات ساختاری جدی صورت گیرد.

نماینده مردم بیرجند و درمیان افزود: بسیاری از وزارتخانه‌ها در حال حاضر بدون هیچ توجیهی دارای ساختاری عریض و طویل بوده که این وسعت موجب کندی و تنبلی این وزارتخانه‌ها شده است.

وی با مثبت خواندن تغییرات ساختاری اعلام شده در وزارت خارجه، گفت: وزارت خارجه نیز مانند بسیاری دیگر از وزرات‌خانه‌ها به دلیل وسعت زیاد دچار کندی و تنبلی شده بود که کاهش  معاونت‌های این وزارت‌خانه موجب پویایی هر چه بیشتر آن خواهد شد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس خاطر نشان ساخت: تغییرات در وزارت خارجه مورد تایید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بوده و وزارت خارجه در این رابطه با اعضای این کمیسیون قبل از اجرایی شدن این تصمیم مشورت کرده بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: تا به امروز در این کمیسون در رابطه با تغییرات ساختاری وزارت خارجه جلسه خاصی برگزار نشده، ولی اگر در این زمینه احساس نیاز به وجود آید با دعوت از نمایندگانی از وزارت خارجه، در این رابطه اقدام مقتضی صورت خواهد گرفت.

"علی‌اکبر صالحی" وزیر امور خارجه کشورمان در تاریخ 10 بهمن 1389 در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت خارجه، از تغییر ساختار این وزارتخانه خبر داد و از آن زمان گمانه‌زنی‌ها و اخباری در خصوص ساختار جدید وزارت خارجه منتشر شده است.

براساس آخرین خبرهای منتشر شده، قرار است تعداد معاونت‌های وزارت امور خارجه از 10 به 6 معاونت کاهش یابد.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet