هدر موبایل
1390/02/05 17:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون آموزش:‏

اسلامی کردن دانشگاه‌ها از برنامه‌های کمیسیون آموزش در سال 90 است ‏

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اسلامی کردن دانشگاه‌ها در دو محور ظاهر و محتوا از مهم ترین برنامه های ‏امسال کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس است‎. ‎
اسلامی کردن دانشگاه‌ها از برنامه‌های کمیسیون آموزش در سال 90 است ‏ سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اسلامی کردن دانشگاه‌ها در دو محور ظاهر و محتوا از مهم ترین برنامه های ‏امسال کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس است‎. ‎ https://cdn.icana.ir/d/019/2471.jpg اسلامی,کردن,دانشگاه‌ها,از,برنامه‌های,کمیسیون,آموزش,در,سال,90,است,‏ Icana

نورالله حیدری در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: متناسب بودن پوشش دانشجویان و اساتید با عفاف اسلامی، حفظ ملاحظات رفتار اسلامی و تفکیک شدن کلاس دانشجویان تا حد امکان از مهم‌ترین فعالیت‌ها برای اسلامی شدن دانشگاه ها از لحاظ ظاهر است.

وی با اشاره به اهمیت عمیق تر شدن فعالیت های مذهبی در دانشگاه ها تصریح کرد: تدریس متون اسلامی در دانشگاه‌ها و استفاده از اساتید متدین از دیگر برنامه‌ها برای رشد محتوایی دانشگاه‌ها است.

حیدری با تاکید بر ضرورت حرکت دانشگاه‌ها به سمت دانش پژوهی و نوآوری اظهارداشت: یادگیری علم، داشتن اخلاق اسلامی در رفتار و کلام و پرهیز از پرداختن به مسائل حاشیه ای از مهمترین ضروریاتی است که باید در دانشگاه ها به آن توجه شود.

وی خاطرنشان کرد: شروع فرهنگ سازی احکام اسلامی در دانشگاه ها از ساده به سخت، جلوگیری از انعطاف ناپذیر شدن فضای دانشگاه ها و انتقال فرهنگ درست اسلامی با تعاملات مشاوره‌ای و گفت‌وگو از مهم ترین راهکارها برای موفقیت طرح اسلامی شدن دانشگاه ها است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet