هدر موبایل
1390/02/06 07:42:00
سرویس اقتصادی
طاهرپور با معیوب خواندن ساختار بودجه دولت:

ادغام وزارت‌خانه‌ها در رشد تولید معجزه نمی‌کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که ساختار معیوب بودجه دولت، مشکل اصلی تولید است، گفت: از ادغام وزارت‌خانه‌ها نباید انتظار معجزه‌ای در رشد اقتصادی داشت، دولت باید منبع مناسبی برای تأمین بودجه خود پیدا کند.
ادغام وزارت‌خانه‌ها در رشد تولید معجزه نمی‌کند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که ساختار معیوب بودجه دولت، مشکل اصلی تولید است، گفت: از ادغام وزارت‌خانه‌ها نباید انتظار معجزه‌ای در رشد اقتصادی داشت، دولت باید منبع مناسبی برای تأمین بودجه خود پیدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/3314.jpg ادغام,وزارت‌خانه‌ها,در,رشد,تولید,معجزه,نمی‌کند Icana

"شهریار طاهرپور" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که افزایش تولید داخلی یکی از اهداف اصلی ادغام دو وزارت‌خانه صنایع و معاون و بازرگانی است، تصریح کرد: افزایش سرعت واگذاری‌ها یکی دیگر از اهداف اصلی این ادغام است.

 

دعوای دیرینه تجارت و تولید برطرف شدنی نیست

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که دعوای دیرینه بین تجارت و تولید همچنان ادامه دارد، گفت: با ادغام وزارت بازرگانی و وزارت صنایع و معادن این مشکل درون سازمانی می‌شود و دیگر به بیرون سازمان انتقال داده نمی‌شود.

وی با توضیح این که رشد اقتصادی مهم‌ترین هدف ادغام وزارت بازرگانی با وزارت صنایع و معادن است، افزود: با این ادغام نباید برای رشد اقتصادی منتظر معجزه باشیم، زیرا برای رشد و توسعه اقتصادی باید بسترهای لازم فراهم باشد.

 

مشکل تولید با ادغام برطرف نمی‌شود

طاهرپور با بیان این که مشکل تولید، مشکل وزارت‌خانه‌ای نیست که با ادغام برطرف شود، اظهار کرد: ساختار معیوب بودجه دولت در بخش تولید مشکل اصلی تولید کشور است.

وی ادامه داد: دولت برای تأمین بودجه خود باید کالا وارد کند که این واردات کالا به تولید کننده داخلی ضربه وارد می‌کند و سرانجام حجم تولید داخلی را کاهش می‌دهد که این موضوع کشور را از اهداف خود دور می‌کند.

 

دولت وزارت‌خانه‌های دیگر را هم ادغام کند

این نماینده مردم در مجلس با تأکید بر این که ادغام صحیح و کامل وزارت‌خانه‌ها، دولت را کارآمدتر می‌کند، اظهار کرد: دولت باید وزارت‌خانه‌های دیگر خود را هم با یکدیگر ادغام کند.

طاهرپور افزود: ادغام وزارت‌خانه‌ها می‌تواند به واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه آنها شتاب بخشد و این موضوع کمک شایانی به کاهش حجم دولت می کند.

 

انتظار برای اصلاح بزرگ اقتصادی

وی با بیان این که دولت برای تأمین منابع خود واردات انجام می‌دهد، تصریح کرد: تا زمانی که اصلاح بزرگ که همان پیدا کردن منبع مناسب برای تأمین بودجه دولت است پیدا نشود نمی‌توان انتظار افزایش تولید و رشد اقتصادی را داشت.

 

مالیات منبع مناسبی برای تأمین بودجه دولت

طاهرپور با بیان این که گرفتن مالیات می‌تواند منبع مالی مناسبی برای تأمین بودجه دولت باشد، اظهار کرد: دولت با فروش نفت و وارد کردن ارز و تبدیل آن به ریال، سرانجام با وارد کردن کالا بودجه خود را تأمین می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: تا زمانی که نتوانیم منبع مالی مناسبی برای دولت پیدا کنیم نمی‌توانیم به اهداف ادغام وزارت‌خانه‌ها دست پیدا کنیم.

بر اساس قانون دولت موظف است وزارت‌خانه‌های خود را از 21 به 17 کاهش دهد (البته در این آمار وزارت ورزش و جوانان لحاظ نشده است) که دولت در نخستین حرکت خود در روز یکشنبه (28 فروردین) وزارت  صنایع و معادن را با وزارت بازرگانی و همچنین وزارت راه و ترابری را با وزارت مسکن و شهرسازی ادغام کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet