حلول ماه ربیع الاول
1390/02/06 07:41:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

طرح محمود عباس برای فلسطین، طرحی عوام‌فریبانه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با وابسته خواندن محمود عباس به رژیم صهیونیستی، گفت: پیشنهاد طرح تشکیل دولت فلسطین از سوی فردی که دست نشانده اسرائیل و آمریکاست به هیچ وجه مورد تایید مردم این کشور نیست.
طرح محمود عباس برای فلسطین، طرحی عوام‌فریبانه است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با وابسته خواندن محمود عباس به رژیم صهیونیستی، گفت: پیشنهاد طرح تشکیل دولت فلسطین از سوی فردی که دست نشانده اسرائیل و آمریکاست به هیچ وجه مورد تایید مردم این کشور نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/536.jpg طرح,محمود,عباس,برای,فلسطین،,طرحی,عوام‌فریبانه,است Icana

"فاطمه آلیا" در گفت و گو با خانه ملت(www.icana.ir)، در خصوص تدوین طرحی از سوی "محمود عباس" برای تشکیل دولت مستقل فلسطین، گفت: مطرح شدن این طرح از سوی کسی که وجودش جز زحمت هیچ ثمری برای مردم فلسطین ندارد، فاقد وجاهت قانونی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با بیان این که این شخص به عنوان رئیس دولت خود گردان فلسطین در مقابل برگزاری انتخابات آزاد فلسطین ایستادگی کرد، افزود: محمود عباس نه تنها  حافظ منافع مردم فلسطین نیست بلکه به عنوان عامل مستقیم آمریکا حافظ منافع اسرائیل در این کشور است.

آلیا تدوین چنین طرحی را ظاهر سازی از سوی محمود عباس عنوان کرد و افزود: این طرح اگرچه در ظاهر به دنبال تشکیل دولت مستقل فلسطین است؛ اما در واقع هدف آن تحقق اهداف و سیاست­های آمریکا و رژیم صهیونیستی به منظور به رسمیت شناختن و ماندن رژیم صهیونیستی در منطقه است. به این معنی که رژیم صهیونیستی در جای خود باقی مانده و یک دولت جدید برای فلسطین تشکیل شود.

نماینده مردم تهران به تبعات حضور رژیم صهیونیستی در منطقه اشاره کرد و گفت: طرح موضوع تشکیل دولت فلسطین طرحی عوام فریبانه و با هدف اشغال قسمتی از خاک اردن است. با اشغال مجدد، زمینه برای تثبیت جایگاه رژیم صهیونیستی در منطقه فراهم خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با شکست خورده اعلام کردن این طرح، تنها راه حل رفع مشکل فلسطین را بکار بستن طرح مورد نظر امام مبنی بر برگزاری رفراندم دانست و ادامه داد: با برگزاری رفراندم در بین مردم فلسطین اعم از مسلمان و مسیحی و دیگر مذاهب و تشکیل یک دولت واحد با رای مستقیم مردم، برای همیشه مشکل مردم فلسطین را حل خواهد کرد.

آلیا با بیان این که دموکراسی و مردم سالاری ایجاب می کند مردم آزادنه رای داده و دولت با رای مستقیم آنان انتخاب شود، گفت: مردم فلسطین به هیچ وجه  محمود عباس را به عنوان رئیس خود نمی دانند و از همین الان می توان پیش بینی کرد که طرح وی طرحی شکست خورده خواهد بود، چرا که به هیچ وجه مورد تایید مردم این کشور نیست.

     اخیرا "محمود عباس" رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین طرح 6 ماده‌ای را برای تشکیل دولت مستقل فلسطین تهیه کرده و قرار است به سازمان ملل متحد ارائه دهد که براساس این طرح پایبندی فلسطین به همه توافقات سازمان آزادی بخش فلسطین از جمله توافقات با اسرائیل، تضمین تشکیل دولت مستقل فلسطین با مرزهای 1967 با رای و نظر رئیس جمهوری آمریکا، از جمله نکات طرح 6 نکته‌ای عربی برای تشکیل دولت وحدت ملی فلسطین است.

     

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet