هدر موبایل
1390/02/05 17:46:31
سرویس کمیسیون ها
رهبر معظم انقلاب با تاکید بر توجه به نیازهای دولت در تصویب قوانین؛

مصوبات مجلس به عنوان قانون، قطعا مورد حمایت رهبری است

مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس بر لزوم اجرایی شدن قوانین مصوب مجلس تأکید کردند و فرمودند: مصوبه‌های مجلس به عنوان قانون، به‌طور قطع مورد حمایت رهبری است و قانون هم باید عمل شود؛ مجلس هم در مصوبات باید نیازهای دولت را در نظر قرار دهد.
مصوبات مجلس به عنوان قانون، قطعا مورد حمایت رهبری است مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس بر لزوم اجرایی شدن قوانین مصوب مجلس تأکید کردند و فرمودند: مصوبه‌های مجلس به عنوان قانون، به‌طور قطع مورد حمایت رهبری است و قانون هم باید عمل شود؛ مجلس هم در مصوبات باید نیازهای دولت را در نظر قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/3869.jpg مصوبات,مجلس,به,عنوان,قانون،,قطعا,مورد,حمایت,رهبری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای «کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی»، بخش کشاورزی را به علت نقش آن در تأمین امنیت غذایی و ایجاد اشتغال، از مسائل درجه اول کشور برشمرده و تأکید کردند: برطرف کردن خلاهای قانون‌گذاری در این بخش با هم‌فکری مجلس و دولت، و نگاه کلان و جامع نگر، زمینه ساز ارتقای جایگاه کشاورزی و برطرف شدن مشکلات آن می‌شود.

ایشان در باره به نقش مجلس در وضع قوانین مورد نیاز بخش کشاورزی تصریح کردند: قانونی که تصویب می‌شود برای اجرا شدن است، به همین دلیل باید از ابتدا امکان اجرایی شدن قانون، بر اساس شرایط گوناگون، اقتضائات کشور و نگاه کلی، اصولی و همه جانبه ملاحظه شود و در نظر قرار گیرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رسیدن به نگاه اصولی در بخش کشاورزی را مستلزم تعامل و همکاری صمیمانه مجلس و دولت دانستند و افزودند: در بعضی از دوره‌ها، تصور غلطی وجود داشت که حتما رویکرد دولت و مجلس، دو رویکرد جداگانه باشد و هر یک از این دو قوه، استقلال خود را در نفی دیگری بدانند، در حالی‌که با رویکرد مشترک دولت و مجلس مسائل، حل می شود.

ایشان تأکید کردند: مصوبات مجلس به عنوان قانون، قطعا مورد حمایت رهبری است و قانون هم باید عمل شود اما مجلس هم در مصوبات باید نیازهای دولت را مدنظر قرار دهد.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار بر یکپارچه سازی زمین‌های کشاورزی، کم کردن هزینه تولید با مدرن سازی ابزارآلات و پیشبرد طرح‌ها با نگاه علمی تأکید کردند.

 

نباید با تمسک به برخی مشکلات اجرای قانون هدفمندی را تضعیف کرد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در باره هدفمندی یارانه‌ها و تدوین بسته حمایتی دولت از بخش کشاورزی اظهار کردند: اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، حقاً و انصافاً از اقدامات بزرگ و شجاعانه دولت است و نباید با تمسک به برخی مشکلات آن را تضعیف کرد.

رهبر انقلاب اسلامی ضمن تشکر از تلاش‌های کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی و تمجید از سطح علمی و کارآزمودگی اعضای کمیسیون خاطرنشان کردند: این کمیسیون ضمن اولویت بندی مسائل کشاورزی با اهتمام و جدیت موضوعات را پیگیری کنند.

در ابتدای این دیدار رئیس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی و دو تن از اعضای کمیسیون نظرات، مشکلات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet