انتخابات ریاست جمهوری
1390/02/06 07:52:00
سرویس فرهنگی
رئیس فراکسیون ورزش:

باید از بخش خصوصی فعال در عرصه ورزش حمایت کرد

رئیس فراکسیون ورزش مجلس حمایت از بخش خصوصی فعال در عرصه ورزش را ضروری دانست و تأکید کرد: در بند ب ماده ۱۳ قانون برنامه پنجم حکم است که برای کمک به بخش خصوصی فعال در عرصه ورزش، ردیف بودجه جداگانه‌ای در نظر گرفته شود که این کمک اعتباری می تواند در قالب یارانه و یا کمک بلاعوض پرداخت شود.
باید از بخش خصوصی فعال در عرصه ورزش حمایت کرد رئیس فراکسیون ورزش مجلس حمایت از بخش خصوصی فعال در عرصه ورزش را ضروری دانست و تأکید کرد: در بند ب ماده 13 قانون برنامه پنجم حکم است که برای کمک به بخش خصوصی فعال در عرصه ورزش، ردیف بودجه جداگانه‌ای در نظر گرفته شود که این کمک اعتباری می تواند در قالب یارانه و یا کمک بلاعوض پرداخت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3551.jpg باید,از,بخش,خصوصی,فعال,در,عرصه,ورزش,حمایت,کرد Icana

"امیدوار رضایی میرقائد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، پیگیری بودجه ورزش در لایحه بودجه 90 را مهم‌ترین اقدام فراکسیون ورزش در ابتدای سال جاری عنوان کرد و گفت: فراکسیون ورزش در بودجه‌بندی ورزش کشور در لایحه بودجه 90 اعمال نظر کارشناسی کرده است تا طبق حکم برنامه پنجم توسعه برای بخش‌های مختلف ورزش ردیف‌های بودجه تفکیک‌شده‌ای در نظر گرفته شود.

نماینده مردم مسجد سلیمان، هفتگل، لالی و اندیکا با اشاره به ماده 13 قانون برنامه پنجم توسعه، تصریح کرد: در ماده 13 قانون برنامه پنجم، حکم شده است که هریک از بخش‌های ورزش ردیف بودجه جداگانه‌ای داشته باشند، لذا فراکسیون ورزش پیشنهاد داده است که ردیف‌های بودجه مستقلی برای ورزش همگانی، ورزش قهرمانی و زیرساخت‌های ورزش در نظر گرفته شود.

رضایی ادامه داد: بستن ردیف بودجه تفکیکی برای هرکدام از بخش‌های ورزش موجب می‌شود ردیف‌ها با هم مخلوط نشوند و محاسبه میزان اعتبارات و هزینه‌های هر بخش و نحوه مصرف آن امکان پذیر باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی حمایت از بخش خصوصی فعال در عرصه ورزش را ضروری دانست و تأکید کرد: در بند ب ماده 13 قانون برنامه پنجم حکم است که برای کمک به بخش خصوصی فعال در عرصه ورزش، ردیف بودجه جداگانه‌ای در نظر گرفته شود که این کمک اعتباری می تواند در قالب یارانه و یا کمک بلاعوض پرداخت شود.

وی تعیین ردیف جداگانه برای کمک به بخش خصوصی فعال در ورزش را امری درست و مفید ارزیابی کرد و گفت: فراکسیون ورزش پیشنهاد داده است که کمیسیون تلفیق بودجه 90 در این حوزه براساس برنامه پنجم عمل کند و بودجه را در هماهنگی با قانون برنامه پنجم ببندد.

رضایی با اشاره به دیگر فعالیت‌های فراکسیون ورزش در پیگیری بودجه‌بندی ورزش کشور، اظهار داشت: فراکسیون ورزش، اجازه هزینه‌کرد یک درصد از اعتبارات دستگاه‌های دولتی در بخش ورزش را بررسی و آن را تحت نظارت وزارت ورزش و جوانان بلامانع دانسته است. همچنین قطع ردیف بودجه سازمان‌های ملی جوانان و تربیت بدنی و اختصاص اعتبارات این دو سازمان به وزارت ورزش و جوانان، با همفکری و هماهنگی فراکسیون ورزش در کمیسیون تلفیق تصویب شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet